مقالات استابلایزر

بهترین استابلایزر خانگی

4.5/5 - (59 امتیاز)

مقدمه

در مقاله استابلایزر چیست؟ با کاربرد و عملکرد آن آشنا شدید. از این رو برای جلوگیری از آسیب رسیدن به وسایل برقی ناشی از نوسانات ولتاژ برق، اتصال کوتاه و قطع برق ناگهانی انتخاب بهترین استابلایزر خانگی به عنوان یک گزینه ایده ال به شمار می رود. شما می توانید با استفاده از این دستگاه تثبیت کننده ولتاژ در مکان هایی که افزایش و یا کاهش ولتاژ وجود دارد، بهره مند شوید. نوسانات برقی می تواند خسارت جدی به وسایل الکترونیکی شما وارد نماید و حتی باعث خرابی و سوختن آن ها شود و فرقی نمی کند که لوازم برقی و الکترونیکی شما خانگی باشد یا صنعتی. استابلایزر برق Goldstar نوعی محافظ هوشمند در تجهیزات برقی هستند که در مصارف خانگی مانند ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، ماکروفر و یخچال، تلویزیون، کولر گازی و تجهیزات اداری اعم از کامپیوتر، پرینتر و تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی برای محافظت در برابر کاهش و افزایش نوسانات ناگهانی ولتاژ برق، صاعقه کاربرد دارد. همچنین در بسیاری از کارخانجات و اماکن عمومی که دستگاه های با مصرف برق بالا دارند، استفاده از استابلایزر سه فاز پیشنهاد می‌شود. شاید شما از آن دسته افرادی هستید که برای اولین بار قصد خرید یک دستگاه محافظ لوازم خانگی یا ترانس استابلایزر خانگی را دارید و می خواهید قبل از خرید استابلایزر خانگی، اطلاعاتی را بدست آورید، پس در ادامه با ما همراه باشید.

آنچه در این بخش مطالعه خواهید نمود:

بهترین استابلایزر خانگی

بهترین برند استابلایزر خانگی، استابلایزر گلداستار (کره) و استابلایزر ولتاک (ژاپن) است که یکی از بهترین محافظ ها در سراسر جهان محسوب می شود که می تواند از تمامی لوازم خانگی و تجهیزات برقی حساس شما محافظت نماید. بعضی از مصرف کنندگان استابلایزر در بازار به نام ترانس اتوماتیک یا ترانس برق خانگی می‌شناسند. در واقع، استابلایزر خانگی یک دستگاه الکتریکی است که با تثبیت ولتاژ خروجی دستگاه های برقی و صرف نظر از تغییرات ورودی ولتاژ و جریان، طراحی شده است. استابلایزر خانگی قادر است که از لوازم برقی خانگی اعم از یخچال، کولرگازی، کامپیوتر، لباسشویی، تلویزیون را در برابر ولتاژ بالا و سایر ولتاژ های دیگر محافظت نماید.

 

بهترین استابلایزر خانگی قسمت اول

 

 

بهترین استابلایزر خانگی قسمت دوم

 

 

بهترین استابلایزر خانگی قسمت سوم

 

 

بهترین استابلایزر خانگی قسمت چهارم

 

 

استابلایزر خانگی چیست؟

استابلایزر خانگی مناسب خانه برای یکی از پرکاربرد ترین و بهترین محافظ های هوشمند در کشور است که برای دستگاه های برقی و الکترونیکی جهت ثابت نگه داشتن ولتاژ به هنگام نوسان ولتاژ بسیار حائز اهمیت است. استفاده از این استابیلایزر خانگی برای مصارف اداری و خانگی در برابر افزایش و کاهش نوسانات ناگهانی و دائمی ولتاژ، رعد و برق، اتصالات کوتاه و خاموش شدن ناگهانی لوازم برقی کاربرد دارد. همچنین از این دستگاه تثبیت کننده ولتاژ (Stabilizer) می توان به منظور محافظت از تمامی تجهیزات برقی و الکترونیکی حساس و لوازم خانگی در طول سال علی الخصوص در فصل تابستان استفاده نمود. در بازار از استابلایزر خانگی با عنوان ترانس اتومانیک یا ترانس افزاینده نیز می شناسند.

قیمت استابلایزر برای خانه

برای جلوگیری از آسیب رسیدن به وسایل برقی ناشی از نوسانات ولتاژ برق، اتصال کوتاه و قطع برق ناگهانی استفاده از بهترين استابلایز خانگی یک گزینه ایده ال است. از این رو شما می توانید با استفاده از این تثبیت کننده ولتاژ برق در مکان هایی که افزایش و یا کاهش ولتاژ وجود دارد، بهره مند شوید. نوسانات برقی می تواند خسارت جدی به وسایل الکترونیکی شما وارد نماید و حتی باعث خرابی و سوختن آن ها شود و فرقی نمی کند که لوازم برقی و الکترونیکی شما خانگی باشد یا صنعتی. استابلایزر خانگی نوعی محافظ هوشمند در تجهیزات برقی هستند که در مصارف خانگی مانند ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، ماکروفر و یخچال، تلویزیون، کولر گازی و تجهیزات اداری اعم از کامپیوتر، پرینتر و تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی برای محافظت در برابر کاهش و افزایش نوسانات ناگهانی ولتاژ برق، صاعقه کاربرد دارد.

 

خواهشمند است برای خرید استابلایزر با بهترین کیفیت اما با قیمت ارزان تنها کافی است که با شماره تلفن درج شده در قسمت زیر با کارشناسان مجرب ما جهت دریافت مشاوره رایگان تماس حاصل فرمایید.

  تلفن تماس : 02136614690        موبایل :  09123118834    

 

انواع استابلایزر خانگی

 1. LG-1P-K-AT ( استابلایزر برق خانگی مدل رله ای =AT )؛ کلیه مدل های رله ای از توان 0.5kVA تا توان 10kVA، مجهز به ترانس رله ای می‌باشند.
 2. LG-1P-K-H  ( استابلایزر خانگی مدل افقی= H )؛ کلیه مدل های افقی با ساختاری فشرده و کم حجم، قابل حمل و نصب داخل رک می‌باشند.
 3. LG-1P-K-V ( دستگاه استابلایزر مدل عمودی = V )؛ کلیه مدل های عمودی از توان 8kVA به بالا، علاوه بر واریاک مجهز به ترانس تقویتی ( ترانس کمکی ) می‌باشند.
 4. LG-1P-K-W ( ترانس برق خانگی مدل استابلایزر دیواری= W )؛ کلیه مدل های استابلایزر دیواری قابل نصب روی دیوار و علاوه بر واریاک مجهز به ترانس‌ تقویتی ( ترانس کمکی) می‌باشند.
 5. LG-3P-K-T ( استابلایزر خانگی واریاک حلقوی = T )؛ مدل های حلقوی دارای واریاک حلقوی و اکثرا مجهز به ترانس‌های تقویتی ( ترانس کمکی ) می‌باشند.
 6. LG-3P-K-I ( استابلایزر برق خانگی واریاک استوانه‌ای = I )؛ مدل های استوانه ای دارای واریاک های استوانه ای و اکثرا مجهز به ترانس های تقویتی ( ترانس کمکی ) می‌باشند.

جهت پوشش جریان لحظه ای و تغییرات ناگهانی ولتاژ با خروجی توان حقیقی (دائم کار)، استابلایزر خانگی مدل های توان بالا علاوه بر واریاک مجهز به ترانس تقویتی ( ترانس کمکی ) می‌باشند.

مزایای استفاده از استابلایزر خانگی چیست؟

 • افزایش طول عمر دستگاه های مختلف
 • مجهز به یک منبع تغذیه تثبیت شده
 • جلوگیری از خراب شدن وسایل برقی در اثر نوسان شدید ولتاژ برق
 • محافظت در مقابل کاهش و افزایش جریان برق موجود در کابل

چرا استابلایزر خانگی مورد نیاز است؟

باید به عنوان یک مشاور و یک متخصص بگوییم که در زمینه های استابلایزر (Stabilizer) در صورتی که نوسان ولتاژ یا پرش ولتاژ در خانه خود مشاهده می کنید، باید از ترانس استابلایزر برق خانگی استفاده کرد. به طور کلی، هر یک از تجهیزات الکتریکی و یا دستگاه برای طیف گسترده ای از ولتاژ ورودی طراحی شده است. بسته به حساسیت، محدوده کاری تجهیزات محدود به مقادیر مشخصی است، مثلا بعضی از تجهیزات می توانند ± 10 درصد از ولتاژ نامی را تحمل کنند در حالی که دیگر ± 5 درصد یا کمتر می باشد.

نوسانات ولتاژ برق ( افزایش یا افت ولتاژ نامی ) در بسیاری از مناطق، به ویژه در خطوط خاتمه پذیر است. رایج ترین دلایل نوسان ولتاژ، روشنایی، گسل های الکتریکی، سیم کشی معیوب و قطع کردن دستگاه است. این نوسانات به برق و لوازم خانگی رسیده است. که تنها راه پیشگیری از خرابی لوازم برقی و الکتریکی استفاده از استابلایزر خانگی یا ترانس استابلایزر خانگی است.

میزان مصرف برق استابلایزر گلداستار

افت ولتاژ برق شهر باعث اختلال در عملکرد استابلایزر برق خانگی شده و قدرت نامی و راندمان الکترو موتور را به حد قابل توجهی کاهش می دهد که باعث پایین آمدن دور الکترو موتور و گرم شدن آن خواهد شد و به تبع آن تلفات انرژی افزایش می یابد و در نهایت برق زیادی را مصرف می کند که پیرو نظریه کارشناسان این امر، در بعضی از مواقع افزایش مصرف برق تا 25% نیز می باشد.

اگر در خصوص استفاده از ترانس استابلایزر خانگی دغدغه میزان مصرف برق استابلایزر خانگی گلداستار goldstar خود را دارید، باید بدانید که هیچ گونه جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد و این استابلایزر برق خانگی نیز در زمینه میزان بهای مصرف برق استابلایزر، همچون انواع محافظ هیچ گونه افزایشی در قبض های شما به همراه نمی آورند. حتی می توان ادعا نمود سبب افزایش راندمان مصرف برق استابلایزر خانگی نیز می شوند. زیرا با تثبیت ولتاژ تغذیه، انرژی الکتریکی موجود در مدار که ممکن است به صورت گرما دچار اتلاف شود نیز کاهش می یابد.

 

ترانس برق،ترانس برق خانگی،استابلایزر

 

نکاتی در مورد کاهش مصرف برق

 • ساعات اوج مصرف برق را نادیده نگیریم

میانگین قیمت برق خانگی 60 تومان به ازای هر کیلو وات ساعت است در زمان پیک روز یعنی ساعات 12 تا 16 و پیک شب 19 تا 23 قیمت برق دو و نیم برابر محاسبه می شود و در زمان کم باری یعنی 23 تا 7 صبح قیمت برق یک چهارم قیمت میانگین است.

 • استفاده نور طبیعی

ساده ترین و موثرترین روش استفاده از نور طبیعی در طول روز باشد، یک پنجره جنوبی می تواند تا 100 برابر مساحت خود را روشن کند که بهترین روش برای مصرف برق استابلایزر خانگی می باشد.

 • استفاده از لامپ کم مصرف LED

یکی از موثرترین روش های کاهش مصرف برق منازل و ادارات استفاده از لامپ کم مصرف LED  می باشد. مصرف لامپ های ال ای دی 90 درصد کمتر از لامپ های رشته ای و طول عمر آن ها 6 برابر لامپ کم مصرف ( فلورسنت ) می باشد.

 • بعد از استفاده از وسایل برقی آن را از برق بکشید.

حدود 11 درصد مصرف برق استابلایزر برق خانگی منازل جهت حالت آماده به کار لازم الکتریکی و الکترونیکی مصرف می شود. با از برق درآوردن لوازم برقی علاوه بر صرفه جویی در مصرف برق باعث افزایش عمر محصولات برقی نیز می شوید.

 

استابلایزر تکفاز خانگی

از استابلایزر برق خانگی به منظور حفاظت از دستگاه های خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. متخصصین گروه بازرگانی راد الکتریک به دلیل ویژگی های منحصر به فرد استابلایزر خانگی راد الکتریک این برند را پیشنهاد می کنند.

ویژگی استابلایزر تک فاز خانگی

 • هسته ی داخلی استابلايزر تک فاز خانگی راد الکتریک تماما از مس می باشد که باعث بازدهی بالا دستگاه می شود.
 • دقت دستگاه استابلايزر تکفاز خانگی راد الکتریک بر روی 0.1 تنظیم می شود. به این معنا که دستگاه حتی بر روی اختلاف ولتاژ 0.1 نیز عمل می کند.
 • استابلايزر تکفاز خانگی راد الکتریک سروو موتوری می باشد که نسبت به استابلایزر خانگی رله ای کارآمدتر می باشد.
 • استابلايزر تکفاز خانگی راد الکتریک دارای تنوع و گستردگی در رنج ولتاژ ارائه شده می باشد.
 • استابلايزر تکفاز خانگی راد الکتریک دارای ابعاد کوچکتری است که بصورت دیواری نیز قابل نصب می باشد.
 • قیمت مناسب این دستگاه برای مصرف خانگی به صرفه می باشد.
 • این دستگاه دارای یکسال گارانتی معتبر و ده سال خدمات پس از فروش از سوی نماینده انحصاری بازرگانی راد الکتریک می باشد.
 • هم چنین استابلايزر تکفاز خانگي راد الکتریک دارای صفحه نمایش دیجیتال بوده که استفاده برای مصرف کننده را تسهیل می نماید.
 • نصب آسان این دستگاه از ویژگی بارز استابلايزر تکفاز خانگي راد الکتریک است که موجب گردیده تا این دستگاه نسبت به برندهای دیگر استابلایزر برق خانگی قابلیت خرید بیشتری داشته باشد.

 

استابلایزر،استابلایزر ولتاژ،تثبیت کننده ولتاژ،ترانس برق

 

استابلایزر خانگی دیواری

تثبیت کننده ولتاژ برق (Stabilizer) یک دستگاه الکتریکی است که برای ارائه ولتاژ ثابت به یک بار در پایانه های خروجی آن صرف نظر از تغییرات ورودی یا ولتاژ منبع ورودی طراحی شده است. تثبیت کننده برق در برابر ولتاژ بالا و سایر ولتاژهای دیگر محافظت می‌کند. همچنین این دستگاه رگولاتور ولتاژ اتوماتیک ( AVR ) نیز نامیده می‌شود. استابلایزر خانگی دیواری برای تجهیزات الکتریکی با ارزش و گران قیمت ترجیح داده می‌شود تا از نوسانات مضر کم و ولتاژ آن ها محافظت کند. برخی از این تجهیزات عبارتند از تهویه مطبوع، دستگاه چاپ افست، تجهیزات آزمایشگاهی، ماشین آلات صنعتی و انواع دستگاه های پزشکی.

تثبیت کننده ولتاژ قبل از اینکه بتوانند به بار ( یا تجهیزاتی که به تغییرات ولتاژ حساس هستند ) ولتاژ ورودی نوسان را تنظیم کنند. ولتاژ خروجی از تثبیت کننده در محدوده 220 و 230 ولت در صورت عرضه ی تک فاز و 380 ولت یا 400 ولت در صورت عرضه ی سه فاز، در محدوده ولتاژ ورودی قرار می‌گیرد. این مقررات با عملکردهای اضافی و تقویت شده توسط مدارهای داخلی انجام می‌شود.

 

 

استابلایزر چيست وتثبیت کننده ولتاژ ارزان

 

 

استابلایزر ایرانی بخرم یا خارجی ؟

با توجه به توضیحاتی که در بالا اشاره شد، خرید استابلایزر ایرانی مقرون به صرفه تر از استابلایزر خارجی  است و نسبت به مدل های خارجی نیز از قیمت کمتری برخوردار می باشد. همچنین تامین قطعه و تعمیر آن راحت تر انجام می شود، در ضمن در بین محصولات ایرانی دستگاه هایی هستند که با کمترین کیفیت و قیمت بالا به فروش می رود به هیمن خاطر به شما پیشنهاد می کنیم که در زمان خرید حتما از افرادی که با دستگاه استابلایزر آشنایی کامل دارند، مشاوره بگیرید.

 

خواهشمند است برای خرید استابلایزر با بهترین کیفیت اما با قیمت ارزان تنها کافی است که با شماره تلفن درج شده در قسمت زیر با کارشناسان مجرب ما جهت دریافت مشاوره رایگان تماس حاصل فرمایید.

  تلفن تماس : 02136614690        موبایل :  09123118834    

 

بهترین برند استابلایزر ایرانی

بهترین برند استابلایزر خانگی، دستگاه های استابلایزر (Stabilizer) مانند تمامی لوازم برقی در انواع مدل ها و برندهای مختلف به بازار عرضه شده اند که یکی از بهترین استابلایزر موجود در بازار، استابلایزر برند ایرانی، فاراتل است که در بازار از تقاضای زیادی برخوردار می باشد. استابلایزر فاراتل دارای سه دسته استابلایزر سروو موتوری، استابلایزر رله ای و استابلایزر استاتیک است که استفاده از آن برای تمامی وسایل خانگی، دستگاه های الکتریکی، پزشکی و صنعتی و غیره کاربرد دارد. از ویژگی های بارز استابلایزر فاراتل را می توان به مجهز بودن فیلتر برای حفاظت از دستگاه ‌های مصرفی در مقابل نویزها و اختلالات برق شهر و سیستم حفاظت در مقابل ولتاژ ورودی و خروجی خارج از محدوده مجاز و همچنین به محفاظت در مقابل رعد و برق و تغییرات ناگهانی برق شهر اشاره نمود.

حتما بخوانید:  استابلایزر تلویزیون

بهترین برند استابلایزر خارجی

بهترین مارک استابلایزر (Stabilizer)، از با کیفیت ترین و بهترین برند استابلایزر خارجی عبارتند از Goldstar گلداستار (کره) و Voltac ولتاک (ژاپن) است که توسط شرکت بازرگانیراد الکتریک ارائه شده، این شرکت یکی از با سابقه ترین شرکت ها در حوزه برق و الکترونیک و صنعت است که بیش از 50 سال فعالیت می کند و به عنوان یکی از بهترین عرضه کنند گان دستگاه های استابلایزر (دستگاه تثبیت کننده ولتاژ برق) به شمار می رود.

 

استابلایزر، استابلایزر ولتاژ، تثبیت کننده ولتاژ،استابیلایزر،ترانس برق، ترانس برق خانگی

 

بهترین مارک ترانس برق خانگی

ترانس برق خانگی یا همان استابلایزر (Stabilizer) دستگاهی است که جهت تثبیت ولتاژ قابل استفاده بوده و می تواند از لوازم برقی شما در برابر نوسانات ولتاژ یا ولتاژ بیش از حد محافظت نماید و همچنین از آسیب رساندن به تجهیزات برقی شما نیز جلوگیری می کند. استابلایزرها در بازار درانواع مختلفی اعم از سرووموتوری، رله ای و استاتیک وجود دارند که هرکدام از آن ها با ویژگی های مختلفی که دارند برای مصارف گوناگونی استفاده می شوند.

از استابلایزر رله ای اغلب به عنوان یکی از بهترین استابلایزر ولتاژ برق برای محافظت از دستگاه های خانگی استفاده می شود. این استابلایزر خانگی از سرعت سوئیچ بالایی برخوردار است و به دلیل پایین بودن قیمت و نوسانات کم اغلب در منازل دیده می شود که در صورت افت نوسان به سرعت آن را تشخیص داده و به اصلاح آن می پردازد. عملکرد دستگاه استابلایزر (Stabilizer) براساس تکنولوژی بکاررفته در آن ها متفاوت است ولی اصول کارکرد شان یکسان می باشد.

بررسی نوسان لوازم استابلايزر برق خانگی

 • ساید بای ساید

ساید بای ساید در مجموع بیشتر از یخچال و فریزر تحت تاثیر نوسان برق قرار می گیرد چون موتورهای بکار رفته در آن به مراتب قوی تر و دارای استارت اولیه شدید تری است از طرف دیگر بیشتر ساید بای ساید های موجود در بازار از سیستم الکترونیکی برای کنترل دما در قسمت های مختلف استفاده می کنند که آسیب پذیری دستگاه به همین میزان افزایش می گردد.

 • محافظ یخچال

با توضیحات بالا و اتفاقات احتمالی، برخی از لوازم خانگی بیشتر از سایر لوازم تحت تاثیر قرار می گیرند که بطور کلی شامل دستگاه هایی می شود که به طور دائم به برق متصل می باشد و در طی شبانه روز به صورت خودکار یا دستی فعال یا ( آماده به کار ) می شود عموما دستگاه هایی که دکمه روشن خاموش اصلی به صورت مکانیکی دارند کمترین آسیب هارا در نوسانات می بینند. دستگاههایی که بطوردائم به برق متصل می باشد و بیشترین تاثیر را از نوسان برق را دارد.

 • هود آشپزخانه

هود های آشپزخانه تنوع زیادی دارند که به دو صورت کلی می باشد که یک دسته به صورت الکترونیکی یا دکمه های لمسی کنترل می شود که بیشتر ین خطر خرابی بر اثر نوسان را دارد و دسته دیگر به صورت مکانیکی کنترل می شود که مسلما فقط در زمان روشن بودن تحت تاثیر نوسان قرار دارد. موتور های هود آشپزخانه بعلت نوع طراحی موتوری که دارند در مقابل نوسان های معمولی کمتر آسیب می بینند مگر افزایش یا کاهش بیش از حد ولتاژ به صورت بیشتر از چند لحظه.

 • یخچال

یخچال جزء دستگاه های خودکار بوده و همیشه به برق متصل می باشد، با توجه به ساختمان یخچال و برند دستگاه موتور، برد و دیگر قطعات داخلی به صورت خودکار در هر لحظه یا موقعیتی بدون توجه به وضعیت برق فعال یا غیر فعال می شود به طور مثال در لحظه ای که موتور یخچال روشن می شود اگر برق خانه ضعیف یا در شرایط مناسبی نباشد سیستم استارت اولیه موتور به درستی انجام نشده و بدونه شک آسیب خواهد دید.

 • دستگاه های صوتی و تصویری

این گونه لوازم نیز در بیشتر منازل به طور دائم به برق متصل می باشد و فقط ازطریق ریموت کنترل مربوطه خاموش یا روشن می گردد، که خاموش شدن کامل برای آن وجودندارد و فقط در حالت استندبای ( آماده به کار ) قرار می گیرد. البته در برخی ازلوازم دکمه کاملا خاموش بر روی پنل وجود داشت که در مدلهای جدید حذف شده است و با خاموش کردن دستگاه فقط مصرف برق آن به میزان در حد صفر کاهش می یابد ولی تاثیرپذیری نوسان برق به قوت خود باقی است .

 • یخچال فریزر

فریزر هم دارای اجزای مشابه یخچال بوده و مشکلات یخچال شامل فریزر هم خواهد بود.

 • ماشین لباسشویی، ظرفشویی و اجاق گاز

بیشتر لوازم این گروه در زمان عدم استفاده دکمه خاموش و روشن اصلی آن بطور کامل برق اصلی را قطع می کند، واضح است که دستگاه فقط در زمان روشن بودن تحت تاثیر نوسان قرار می گیرد.

توضیحات بالا برای لوازم خارجی می باشد و ممکن است با محصولات شما متفاوت باشد برای کسب اطلاعات دقیق تر با شرکت تولید کننده یا وارد کننده محصول خود ارتباط برقرار نمایید. بیشترین خرابی ها بر اساس تجربه با افت یا افزایش شدید در کسری از ثانیه شروع میشود و ادامه پیدا می کند اینجاست که محافظ های یخچال وارد عمل می شوند و برق اصلی را قطع کرده و با تاخیری تا چند دقیقه مجددا برق را وصل می کنند به نظر می رسد در این مدت احتمالا مشکل برق حل شده است و از طرف دیگر موتورهای یخچال اگر در زمان کار کردن به یک باره برقشان قطع گردد برای راه اندازی مجدد باید چند دقیقه صبر کرد چون در صورت خاموش شدن، فشار موجود بر روی موتور اجازه راه اندازی مجدد را نخواهد داد و موتور به اصطلاح اورلود خواهد شد .

محافظ یخچال با توجه به توضیحات بالا فقط نقش تاخیر انداز را داشته ودر صورت قطع یا افت و افزایش شدید برق برای چند لحظه این تاخیر را ایجاد می کند و بیشترین کارایی آن در یخچال و فریزر خواهد بود.

 

بهترین استابلایزر خانگی واستابلایزر خانگی دیواری خارجی و ایرانی

استابلایزر ولتاژ چیست؟

یک دستگاه تثبیت کننده ولتاژ (Stabilizer) است که به محض تشخیص نوسان برق و یا افت ولتاژ به صورت خودکار به تصحیح آن می پردازد تا در خروجی برقی سالم و پایدار را در اختیار تجهیزات برقی قرار دهد. عملکرد این استابلایزر خانگی به این گونه است که می تواند تمام دستگاه‌ها و تجهیزات برقی خانگی را بر روی ولتاژ 220 ولت ثابت نگه دارد و باعث کنترل هرگونه نوسان یا افزایش ولتاژ می شود. در ضمن بهتر است، بدانید که کاهش و یا افزایش ولتاژ به صورت مکرر می تواند به دستگاه شما آسیب برساند و حتی باعث خرابی و سوختگی آن شود. از این رو برای جلوگیری از آسیب رساندن به دستگاه هایتان بر اثر نوسان برق و افت ولتاژ توصیه می شود که از یک استابلایزر برق یا استابلایزر ولتاژ استفاده نمائید.

موارد استفاده از استابلایزر (Stabilizer)

 • استفاده در آپارتمان‌ های مسکونی و تجاری برای وسایلی از قبیل کامپیوتر، تلویزیون، یخچال، کولرگازی و …
 • امکان بیمارستانی، اتاق عمل، برای دستگاه‌هایی از قبیل سی‌تی‌اسکن، ام آر آی، سونوگرافی و …
 • محیط ‌های مختلف صنعتی
 • استفاده برای آسانسورها، سالن‌ های نمایش و …

ضرورت خرید بهترین استابلایزر

خرید بهترین استابلایزر (Stabilizer) مناسب برای دستگاه های مورد نظر خود که در معرض نوسانات برق وجود دارد، یک امر لازم و ضروری است. زیرا افت ولتاژ و نوسان برق باعث خرابی و حتی سوختن لوازم برقی خانگی و صنعتی می شود و ممکن است که هزینه های سنگینی را بابت تعمیر به بار آورد. باید این مساله را مد نظر داشته باشید که شرکت های فروشنده لوازم برقی، خرابی ناشی از افت ولتاژ و نوسان برق را مشمول گارانتی نمی دانند، بنابراین ضرورت خرید استابلایزر از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. استفاده از دستگاه تثبیت کننده ولتاژ برق در مکان هایی که در معرض رعد و برق هستند، یک دستگاه بسیار کارآمد و پر کاربرد به شمار می رود.

بهترین تثبیت کننده ولتاژ برای یخچال

بهترین تثبیت کننده ولتاژ (Stabilizer)، یخچال و فریزر یکی از لوازم برقی پرکاربرد در منازل است که بیشتر در معرض خطر و نوسانات برق قرار دارد و در طول روز و به صورت 24 ساعته در تابستان و زمستان در حال کردن است و به صورت مداوم به برق متصل است. یکی از دلایلی که باعث می شود از استابلایزر استفاده شود این است که به دلیل حساس بودن برد و کمپرسور  یخچال در برابر نوسانات برقی، بسیار آسیب پذیر بوده و تعمیر کردن آن بسیار پر هزینه می باشد پس برای جلوگیری از این خسارت بهتر است که از یک دستگاه تثبیت کننده ولتاژ برای یخچال و فریزر خود استفاده کنید. از مزایای پر کاربرد استابلایزر یخچال را می توان به کم شدن نویز، واکنش مناسب در برابر اضافه بار و گرمای زیاد، صرفه جویی در مصرف برق و همچنین کاهش هزینه نیز اشاره نمود.

 

خواهشمند است برای خرید استابلایزر با بهترین کیفیت اما با قیمت ارزان تنها کافی است که با شماره تلفن درج شده در قسمت زیر با کارشناسان مجرب ما جهت دریافت مشاوره رایگان تماس حاصل فرمایید.

  تلفن تماس : 02136614690        موبایل :  09123118834    

 

استابلایزر ایرانی بهتر است یا خارجی

امروزه انواع مختلفی از استابلایزر ایرانی و خارجی در بازار همراه با کیفیت و برند های مختلف عرضه شده اند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند که شما با داشتن آگاهی می توانید یک استابلایزر خوب را برای دستگاه مورد نظر خود تهیه نماید. یک استابلایزر خوب دارای ویژگی هایی است که می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • سهولت در نصب

از مهمترین ویژگی های یک استابلایزر خوب در نوع ایرانی و خارجی می توان به نصب راحت آن نام برد که به راحتی و بدون دردسر قابل نصب باشد. امروزه بسیاری از استابلایزرها به صورت دیواری طراحی شده اند که قابلیت نصب بر روی دیوار را دارند که همین امر باعث افزایش ایمنی استابلایزر شده و از خطر آسیب دیدن و خیس شدن نیز در امان است.

 • نشانگر LED

امروزه استابلایزرهای خوب و جدید در بازار از نشانگرهای LED به صورت رنگی یا دیجیتال ولتمتردار طراحی شده اند که به سادگی می توان ولتاژ مورد نظر را بر روی آن تنظیم نمود.

 • سیستم تأخیر زمان

این ویژگی در دستگاه تثبیت کننده ولتاژ باعث می شود که در صورت قطع برق ناگهانی، می تواند تا مدت کوتاهی جریان برق را برای وسایل برقی شما پایدار نگه دارد.

 • دیجیتالی شده (اتوماتیک)

امروزه بسیاری از مدل های استابلایزر به گونه ای طراحی شده اند که علاوه بر دیجیتالی بودن (اتوماتیک)، قادرند که خود را با چندین دستگاه هماهنگ کنند و تنها کافی است که این استابلایزر را از دستگاهی به دستگاه دیگر منتقل کنید و دیگر نیازی به خرید چندین استابلایزر نخواهید داشت.

 • محافظت از اضافه بار

در صورت رخ دادن اضافه بار به هر دلیلی، استفاده از یک دستگاه استابلایزر خوب می تواند جریان برق را قطع کند که هم مانع از آسیب رساندن به وسایل برقی می شود و هم در مصرف برق نیز صرفه جویی می گردد.

 • سرعت، حساسیت و دقت تثبیت

از ویژگی های بارز یک استابلایزر (Stabilizer)، تثبیت خیلی سریع ولتاژ برق است که برای بعضی از تجهیزات برقی حساس مانند دستگاه‌ های بیمارستانی، سیستم‌های مخابراتی، تلفن‌های هوشمند و غیره است که باید خیلی سریع ولتاژ برق را به تثبیت برساند که این سرعت بالا در آن ها به عنوان یک مزیت محسوب می شود. از دیگرویژگی های آن را می توان به حساسیت و دقت اشاره نمود که در استابلایزرها باید خیلی بالا باشد.

 • قابلیت کار با بار کامل در کل دامنه ولتاژ

برای داشتن یک استابلایزر خوب بهتر است که میزان دامنه ولتاژ ورودی و خروجی را بدانید. زیرا هر برد یا تراشه تثبیت کننده ولتاژ به گونه ای طراحی شده اند که تنها برای یک ولتاژ خروجی، استفاده می شود.

استابلایزر خانگی چیست؟ 

این دستگاه استابلایزر ولتاژ (Stabilizer) با بهره بردن از یک ترانس تقویت برق و سیستم هوشمند میکرو پروسسوری قابلیت اندازه گیری ولتاژ ورودی در لحظه را داشته و در صورت افت و یا افزایش ولتاژ به صورت خودکار آن را تنظیم نموده و پس از اصلاح ان برقی سالم و پایدار را در اختیار لوازم برقی قرار می دهد و مانع از خرابی و سوختن تجهیزات برقی می شود. نوسانات برق ممکن است که باعث سوختن و از کار افتادن موتور دستگاه های الکتریکی شود. به همین دلیل برای تعدیل و تثبیت کردن جریان برق بهتر است که از استابلایزر خانگی

برای یکنواخت کردن جریان برق استفاده شود. به طور کلی جریان برق در خانه برابر با 220 ولت است، گاهی اوقات ممکن است که این جریان افت و یا افزایش پیدا کندو با استفاده از استابلایزر می توانید جریان ورودی در منازل مسکونی را بر روی ولتاژ 220 ولت ثابت نگه دارید. از آنجایی که اکثر لوازم برقی از قیمت بالایی برخوردار هستند، وجود استابلایزر خانگی برای این تجهیزات برقی می تاوند بسیار پر کاربرد باشد. حال میخواهیم در مورد چگونگی عملکرد استابلایزر خانگی صحبت کنیم.

در واقع باید بگوییم که وظیفه استابلایزر خانگی تعدیل جریان برق است و زمانی که ولتاژ برق پایین باشد آن را تقویت و از طرفی اگر جریان برق بیش از حد مجاز باشد آن را تعدیل می کند که به این فرآیند بوست (Boost) گفته می شود. اما اگر شدت جریان برق ورودی از 220 ولت بیشتر باشد، استابلایزر عمل باک (Buck) را ایفا می کند و باعث کاهش جریان ورودی به 220 ولت می باشد. به این ترتیب تمامی لوازم برقی خانگی شما از یک جریان برق ثابت برخوردار می باشد.

استابلایزر لوازم خانگی

بهتر است که تمامی لوازم برقی خانگی به استابلایزر (Stabilizer) مجهز شوند تا از سوختگی و کار افتادگی دستگاه نسبت به نوسانات برق جلوگیری شود. وظیفه استابلایز خانگی تعدیل ولتاژ خانه و تثبیت آن بر روی ولتاژ 220 ولت AC می باشد. از آنجایی که افت ولتاژ و یا افزایش ولتاژ بیش از حد مجاز باعث خرابی لوازم برقی می گردد از این رو استفاده از ترانس برق خانگی بهترین انتخاب برای یکنواخت کردن جریان برق محسوب می شود. بنابراین استفاده از استابلایز خانگی می تواند تضمین کننده سلامت و کارایی لوازم برقی خانگی شما به شمار رود.

 

استابلایزر،استابلایزر برق،تثبیت کننده برق

 

 

تثبیت کننده ولتاژ یا استابلایزر خانگی برای هر خانه تبدیل به نیاز شده است. آخرین پیشرفت های فناوری مانند تراشه های ریزپردازنده و دستگاه الکترونیکی قدرت، نحوه مشاهده تثبیت کننده ولتاژ را تغییر داده اند. استابلایزر خانگی اکنون کاملاً خودکار، هوشمند و دارای بسیاری از عملکردهای اضافی هستند. استابلایزر خانگی همچنین بسیار سریع به نوسانات ولتاژ پاسخ می دهند و به کاربران خود اجازه می دهند تا ولتاژ مورد نیاز را از راه دور از جمله عملکرد شروع / توقف برای خروجی تنظیم کنند.

حتما بخوانید:  تفاوت استابلایزر و محافظ برق

 

 

استابلایزر،استابلایزر برق،تثبیت کننده ولتاژ

 

 

مزایای استفاده از استابلایزر خانگی چیست؟

تنظیم کننده ولتاژ خانگی یا استابلایزر (Stabilizer) دارای مزایای و ویژگی های زیر است:

 • عمر مفید تجهیزات را افزایش می‌دهد.
 • میزان ناکارایی تجهیزات را کاهش می‌دهد.
 • دارای یک منبع تغذیه تثبیت شده می‌باشد.
 • نویز، تداخل و اثرات خرابی رعد و برق را کاهش می‌دهد.
 • محافظت در مقابل کاهش و افزایش جریان برق در کابل را انجام می‌دهد.
 • در گرمای بیش از حد نیز عمل می‌کند.

استابلایزر (Stabilizer) یا تثبیت کننده ولتاژ برق، یک دستگاه الکترونیکی است که در برابر تغییرات ناگهانی ولتاژ واکنش نشان داده و از نواسانات ولتاژی به وجود آمده که باعث آسیب رساندن به دیگر دستگاه ها می شود

 

 

استابلایزر برق،تثبیت کننده ولتاژ،ترانس برق خانگی

 

 

کارکرد استابلایزر خانگی

شکل زیر مدل کار یک تثبیت کننده ولتاژ (Stabilizer) را نشان می دهد که شامل: ترانسفورماتور پایین آورنده ( که معمولا با شیرهای ثانویه تهیه می شود )

 • یکسوساز
 • واحد تقویت کننده/ میکروکنترلر عملیاتی و مجموعه رله
 • انواع مختلف تثبیت کننده ولتاژ خانگی
 • تثبیت کننده ولتاژ خانگی اتوماتیک آنالوگ
 • تثبیت کننده ولتاژ خانگی اتوماتیک دیجیتال

این تثبیت کننده ولتاژ خانگی ممکن است تک فاز ( خروجی 220-230 ولت ) یا سه فاز ( خروجی 380/400 ولت ) باشد که به نوع برنامه مورد نیاز است.

 

 

ترانس برق خانگی،استابلایزر،تثبیت کننده برق

 

 

استابلایزر خانگی چگونه کار می‌کند؟

دستگاه استابلایزر خانگی در زمان افت یا افزایش ولتاژ برق شهر از میزان ۲۲۰ ولت (در یک بازه مشخص حداقل ولتاژ و حداکثر ولتاژ) ولتاژ برق را اصلاح نموده وآن را به سطح ۲۲۰ ولت بر می‌گرداند و از دستگاه های برقی بدون قطع برق محافظت نموده و مانع از سوختن آن ها می‌شود. تنها در صورتی استابلایزر برق خروجی را قطع خواهد نمود که ولتاژ از حد مجاز ولتاژ حداقلی و یا حداکثری دستگاه پایین تر یا بالاتر رود.

استابلایزر برق خانگی نوعی محافظ هوشمند است که در زمان افزایش یا افت ولتاژ برق شهری، ولتاژ برق را اصلاح نموده و آن را به سطح ولتاژ 220 ولت می رساند و از آسیب رساندن وسایل برقی شما در برابر قطعی ناگهانی برق محافظت می کند و همچنین از سوختن آنها نیز جلوگیری می کند. این دستگاه تنها ولتاژ برق را برای دستگاه مورد نظر تثبیت می کند و زمانی برق خروجی را قطع میکند که میزان ولتاژ از ولتاژ مجاز دستگاه پایین تر یا بالاتر رود.

ترانس استابلایزر خانگی

تهیه و استفاده کردن از استابلایزر (Stabilizer) در محیط هایی که در معرض قطعی برق یا نوسان برق هستند یک ضرورت محسوب می شود، چرا که با کاهش یا افزایش ولتاژ باعث خرابی تمامی دستگاه های برقی شما شده و حتی موجب سوختن آن ها نیز می شود. همچنین خوب است که بدانید بهره بردن از یک استابلایزر خوب در مکان هایی که در معرض صاعقه هستند یک وسیله ضروری بسیار کارآمد محسوب می شود.

مزایای خرید استابلایزر و ترانس

 1. جلوگیری از خراب شدن وسایل برقی در اثر نوسان شدید ولتاژ برق
 2. کاهش هزینه‌های جایگزین کردن وسایل برقی نو
 3. کاهش هزینه تعمیر لوازم برقی و دستگاه‌های الکترونیکی
 4. کاهش هزینه برق مصرفی
 5. کاهش استهلاک دستگاه‌های برقی
 6. افزایش کارایی لوازم برقی
 7. افزایش طول عمر دستگاه های مختلف

 

استابلایزر،مزایا استابلایزر،استابلایزر برق

 

حال که به اهمیت خرید استابلایزر (Stabilizer) و کاربرد آن آشنا شدیم و می دانیم با هزینه‌ ای بسیار اندک می توانیم از تمامی تجهیزات برقی با ارزش موجود در خانه و محل کار در برابر خسارات میلیونی پیشگیری کنیم. سوال اصلی اینجاست که از کجا خرید کنیم؟. برای خرید استابلایزر بهتر است که حتما از نمایندگی فروش استابلایزر خریداری شود تا در صورت هرگونه مشکل با شرکت تماس گرفته تا در برطرف کردن مشکل به وجود آمده شما را یاری نمایند. هنگام خرید استابلایز ممکن است که با مشکلاتی اعم از :

 1. نبود مشاوره برای خرید استابلایزر مناسب هر وسیله برقی
 2. نبود امکان مقایسه محصولات و برندهای مختلف
 3. نبود امکان استفاده از تجربیات دیگران
 4. بی‌اطلاعی از قیمت دقیق محصولات مختلف و پرداخت هزینه‌های زیاد در برخی مواقع
 5. پیامدهای منفی و آسیب‌های جدی بعدی به وسایل برقی
 6. اضافه شدن هزینه‌های بعدی

برای اینکه با چنین مشکلاتی مواجه نشوید و از طرف دیگر بتوانید از مزایا و امکانات بیشتر استفاده کنید، بهترین راهکار مراجعه به سایت راد الکتریک، اولین و بزرگترین مرجع فروش استابلایزر، محافظ برق، ترانس، UPS، اینورتر و… است که محصولات متنوعی را به شما ارائه می‌کند.

 

خواهشمند است برای خرید استابلایزر با بهترین کیفیت اما با قیمت ارزان تنها کافی است که با شماره تلفن درج شده در قسمت زیر با کارشناسان مجرب ما جهت دریافت مشاوره رایگان تماس حاصل فرمایید.

  تلفن تماس : 02136614690        موبایل :  09123118834    

 

نکاتی که هنگام خرید استابیلایزر باید به آن توجه کرد

حتما هنگام خرید باید به این نکته توجه کنید که به غیر از کیفیت و برند، استابلایزر باید متناسب با مشخصات لوازم برقی شما باشد برای مثال یک استابلایزر 5 کیلو واتی با جریان خروجی 20 آمپر برای تلویزیون و یخچال مناسب است و استابیلایزر مدل 8 کیلو واتی با خروجی 32 آمپر برای کولرهای گازی قابل استفاده می باشد. همچنین داشتن سابقه شرکت و گارانتی دستگاه یک مزیت محسوب می شود که استابلایزرها نیز از این مزیت مستثنی نیستند. در ضمن هنگام خرید استابلایزر باید دقت کنید که بعضی از تثبیت کننده های ولتاژ برای کاربرد های صنعتی و بعضی دیگر مناسب برای لوازم برقی خانگی مانند ماشین لباسشویی، تلویزیون، یخچال، کولر گازی و غیره کاربرد دارد و از نظر تک فاز و سه فاز بودن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. همچنین فاکتورهای مهم دیگری که باید لحاظ شود شامل: میزان طول عمر آن، قیمت ومیزان راندمان و دقت می باشد.

معرفی بهترین استابلایزر موجود در بازار

بهترین استابلایزر (Stabilizer) موجود در بازار برند گلداستار کره (Goldster) و ولتاک ژاپن (Voltac) است که توسط نمایندگی فروش استابلایزر راد الکتریک همراه با مدل و توان های مختلف به بازار عرضه شده و استفاده از آن برای مصارف خانگی و صنعتی بسیار ایده ال می باشد. با خرید بهترین استابلایزر شما می توانید از تجهیزات برقی حساس خود در منازل، ادارات و صنایع مختلف در برابر کاهش یا افزایش ولتاژ ورودی محافظت کرده و از تمامی لوازم الکتریکی خود را در سلامت کامل استفاده نمائید.

استابلایزر (Stabilizer) در واقع یک دستگاه تثبیت کننده ولتاژ است که به دلیل داشتن سیستم میکرو پروسسوری قادر است که میزان نوسان ولتاژ ورودی را اندازه گیری کرده و با تصحیح آن می تواند با کمترین درصد خطا در خروجی، برقی سالم و پایدار را برای لوازم برقی فراهم نماید. برای انتخاب بهترین استابلایزر موجود در بازار حتما باید مشخصات فنی دستگاه خود را اعم از توان مصرفی، نوع ولتاژ ورودی (تک فاز یا سه فاز بودن آن)، جریان مصرفی وغیره را بدانید تا استابلایزری متناسب با دستگاه خود خریداری نمائید.

نکات مهم در انتخاب بهترین برند های استابلایزر

قبل از خرید بهترین استابلایزر علاوه بر کیفیت و مشخصات آن به برند کشور سازنده ، گارنتی دار بودن آن و خدمات پس از فروش آن توجه کنید. نکته مهم دیگری که بسیار حائز اهمیت است، متناسب بودن استابیلایزر ولتاژ با توان مصرفی دستگاه مورد نظر خود می باشد. در ضمن نکته دیگری که در انتخاب استابلایزر باید مورد توجه قرار گیرد، این است که یک استابلایزر تا چه حدی می تواند میزان ولتاژ ورودی را تحمل کند.

بهترین استابلایزر برای یخچال و فریزر کدام است؟

اگر به دنبال بهترین استابلایزر برای یخچال و فریزر یا ساید بای ساید خود هستید، استابلایزر استاتیک می تواند گزینه خوبی محسوب شود. این نوع استابلایزر برخلاف استابلایزر رله ای از دقت  بسیار بالایی برخوردار است و قادر به تنظیم ولتاژ بر روی خروجی دقیق می باشد. به همین دلیل استابلایزر استاتیک در مقایسه با استابلایزر رله ای و سروو موتوری فاقد قطعات مکانیکی بوده و از استهلاک پایینی برخوردار می باشد. در ضمن سرعت پاسخگویی بالا و عملکرد بالای آن از دیگر مزایای این دستگاه استابلایزر استاتیک به شمار می رود.

اهمیت استفاده از بهترین استابلایزر خانگی

استابلایزر یا ترانس برق خانگی دستگاهی است که با تثبیت ولتاژ برق در یک محدوده مشخص شده می تواند از ورود نوسانات برق شهری به تجهیزات الکتریکی جلوگیری نماید. در بازار انواع مختلفی استابلایزر براساس تکنولوژی به ‌کار رفته در آن ها وجود دارد که می توان به استابیلایزر  رله ‌ای، سرووموتوری و استاتیک اشاره نمود.

استابلایزر رله ای (ترانس اتوماتیک) یکی از رایج‌ ترین استابلایزر خانگی برای محافظت از لوازم برقی خانگی است که استفاده از آن به دلیل قیمت پایین و سرعت واکنش بالا در اکثر منازل و ادارات کاربرد دارد. این ترانس برق خانگی در صورت افت ولتاژ و نوسان برق به سرعت آن را تشخیص داده و به اصلاح آن می پردازد و قادر است که ولتاژ را در بازه 220 ولت ثابت نگه ‌دارد. استابلایزر های رله ای عموما کاربرد خانگی دارد و عملکرد آن وابسته به یک ترانس و چند رله می باشد.

۷ دلیل برای استفاده از استابلایزر خانگی

افت ولتاژ و نوسان شدید برق علاوه بر خرابی و سوختگی لوازم برقی خانگی، ممکن است با خاموشی‌ های پی ‌در‌پی میزان طول عمر دستگاه های برقی را کاهش دهد. بهترین راه برای جلوگیری از این مشکلات استفاده از یک دستگاه تثبیت کننده ولتاژ یا استابلایز خانگی است که با تثبیت کردن ولتاژ برق منازل این مشکلات را تا حد زیادی کاهش می دهد.

از مهمترین دلایلی که استفاده از استابلایز خانگی را برای وسایل الکتریکی با اهمیت کرده در موارد پایین به آن اشاره شده است.

 •  افزایش طول عمر لوازم برقی

در اکثر منازل مسکونی و ادارات بسیاری از لوازم برقی مورد استفاده دارای قیمت بالایی هستند که خرابی و یا سوختن یکی از قطعات آن ممکن است که هزینه های سنگینی را برای افراد به وجود بیاورد. نوسانات برق و قطع و وصل ناگهانی ولتاژ برق شهری یکی از عمده ترین عواملی است که میزان طول عمر تجهیزات برقی را کاهش می دهد. به همین منظور استفاده از یک استابلایزر برق می تواند با تثبیت ولتاژ برق از روشن‌ وخاموش شدن‌ های پی ‌در‌ پی و نوسانات برق جلوگیری کرده و باعث افزایش طول عمر لوازم برقی می گردد.

 • صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها

قطعات لوازم برقی ممکن است که بر اثر نوسانات برق و یا اختلالات برق شهری آسیب ببینند، نه تنها هزینه زیادی برای تعمیر یا تعویض قطعات متحمل می شوید، بلکه دستگاه تعمیر شده مثل قبل کارایی نخواهد داشت. بنابراین با خرید استابلایزر خانگی می توانید این هزینه ها را به حداقل برسانید.

 • بهبود عملکرد لوازم برقی

با استفاده از یک استابلایزر برق مناسب در منزل یا ادارات می توانید با تثبیت ولتاژ برق، علاوه بر کاهش ولتاژ، عملکرد دستگاه‌ های برقی را در بهینه ترین حالت ممکن حفظ نمائید.

 • افزایش امنیت جانی ساکنین منزل

از رایج ترین دلایل آتش سوزی در منزل، نوسانات برق است که می تواند به گرم شدن بیش از حد دستگاه های برقی، اتصال کوتاه و شوک های الکتریکی منجر شود. این آتش سوزی علاوه بر آسیب زدن به لوازم برقی در منزل، می تواند جان افراد ساکن در منزل را به خطر بیاندازد. برای جلوگیری از آتش سوزی ناشی از نوسانات برق تنها کافی است که ولتاژ برق منزل را با یک استابلایزر خانگی در یک بازه مطلوب تثبیت نمائید.

 • جلوگیری از خاموشی‌ های پی‌ در پی

در برخی از منازل معمولاً در ساعات اوج مصرف با مشکل نوسانات برق شدید مواجه هستند که نه تنها امکان استفاده از وسایل برقی پرمصرف را ندارند، بلکه در بسیاری از اوقات باعث خاموشی لوازم برقی هم می شود. برای حل این مشکل بهتر است که از یک استابلایزر خانگی استفاده نمائید که می تواند راهکاری سریع و کم‌ هزینه برای بر طرف کردن این مشکل محسوب شود.

 • کاهش هزینه ‌های برق

نوسان برق علاوه بر آسیب رساندن به تجهیزات برقی ممکن است که میزان برق مصرفی شما را افزایش دهد. از این استفاده از یک استابلایزر خانگی می تواند در کاهش هزینه های برق مصرفی موثر باشد.

 

خواهشمند است برای خرید استابلایزر با بهترین کیفیت اما با قیمت ارزان تنها کافی است که با شماره تلفن درج شده در قسمت زیر با کارشناسان مجرب ما جهت دریافت مشاوره رایگان تماس حاصل فرمایید.

  تلفن تماس : 02136614690        موبایل :  09123118834    

 

طریقه نصب استابلایزر خانگی

نصب ترانس برق خانگی در منازل مسکونی به ایمنی بالایی نیازمند است. بنابراین برای افزایش ایمنی در نصب استابلایزر بهتر است که آنها را در پای کنتور یا فیوزهای مینیاتوری ورودی منازل نصب نمائید. در ضمن حتما توجه داشته باشید که استابلایزرها را از رطوبت، تابش مستقیم نور خورشید و مواد شیمیایی به دور باشد و در محیط هایی که دارای تهویه مناسب هستند و فاقد گرد و غبار می باشند، نصب گردد. لازم به ذکر است که از قرار دادن اجسام بر روی بدنه دستگاه استابلایزر جدا خودداری گردد.

استابلایزر خانگی بهتر است یا محافظ برق ؟

استابلایزر ولتاژ و محافظ برق از جمله دستگاه هایی هستند که با توجه به ایمنی دستگاه های مختلفف کاربرد بسیاری داشته و در صنعت برق نقش بسزایی را ایفا می کند. تفاوت استابلایزر خانگی با محافظ برق را می توان به واکنش آن در برابر نوسانات برق و تغییرات بیش از حد ولتاژ اشاره نمود.

محافظ برق دستگاهی است که به محض بروز نوسان و یا افت ولتاژ واکنش نشان داده و باعث قطعی جریان برق می شود و پس از تاخیری کوتاه در مدار مجددا اتصال را برقرار می کند. در حالی که استابلایزر هیچ گونه قطعی برق ندارد، بلکه قادر است ولتاژ را تصحیح و تثبیت نموده و برقی سالم و پایدار را برای تجهیزات برقی فراهم می کند.

از دیگر تفاوت و تمایز این دو دستگاه را می توان به قدرت مقاومت آن‌ها اشاره نمود. دستگاه استابلایزر ولتاژ از مقاومت بیشتری نسبت به محافط برق ها برخوردار است که استفاده از آن معمولا برای دستگاه بزرگ و صنعتی کاربرد دارد.

 اما از محافظ برق ها به عنوان یک وسیله محافظتی برای لوازم برقی ارزان قیمت مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از استابلایز خانگی در کاهش مصرف برق و صرفه‌ جویی در هزینه ‌ها دارای عملکرد مناسبی می باشد. به طور کلی می توان گفت که استابلایزرها از سوختن یا نیم سوز شدن وسایل الکتریکی جلوگیری می ‌کند. اما محافظ برق به عنوان وسیله حفاظتی کاربرد دارد و به صورت کامل نمی تواند از دستگاه و لوازم الکتریکی در برابر نوسانات برق محافظت نماید.

انتخاب بهترین استابلایزر خانگی

ترانس برق خانگی یا استابلایزر خانگی در واقع دستگاهی است که جهت کنترل نوسانات برق استفاده می شود و بهترین توان استابلایزر خانگی در محدوده 1.5 تا ۱۰ کیلو ولت آمپر می باشد که استفاده از آن برای تجهیزات برقی همچون تلویزیون، یخچال، کامپیوتر و … کاربرد دارد.

انتخاب بهترین ترانس برق خانگی به قدرت و توان دستگاه های الکتریکی مورد نظر شما بستگی دارد. داشتن یک استابلایزر خانگی برای محافظت از تجهیزات الکتریکی در منزل می تواند از لوازم برقی خانگی شما در برابر نوسان و قطع و وصل ناگهانی برق شهری محافظت نماید.

از بهترین استابلایزر خانگی برند گلداستار کره توسط نمایندگی فروش استابلایزر راد الکتریک ارائه شده که شامل استابلایزر کولر گازی، استابلایزر چیلر خانگی، استابلایزر چیلر، استابلایزر داکت اسپلیت، استابلایزر کولر گازی پنجره ای، استابلایزر داکت اسپلیت سقفی (duct Split Stabilizer)، استابلایزر اسپیلت / اسپلیت، استابلایزر چیلر ساختمان، استابلایزر کولر چیلر (chiller Stabilizer)، استابلایزر چیلر گازی، استابلایزر تلویزیون، استابلایزر کامپیوتر، استابلایزر ساید بای ساید، استابلایزر یخچال و فریزر و غیره می باشد.

حتما بخوانید:  استابلایزر سوئیچینگ چیست؟

کاربرد استابلایزر خانگی

استابلایزر خانگی (ترانس برق خانگی) یکی از بهترین دستگاه های تثبیت کننده ولتاژ برق است و در مکان هایی که دارای برق تک فاز هستند مانند واحدهای مسکونی و اداری کاربرد دارد. وظیفه این استابلایزر خانگی تثبیت ولتاژ بر روی 220 ولت می باشد که می تواند از بروز نوسان و یا افت ولتاژ جلوگیری کرده و با اصلاح ولتاژ برقی سالم و بدون نویز را در اختیار لوازم برقی خانگی قرار دهد. همین امر باعث بهبود در کارایی دستگاه و افزایش طول عمر تجهیزات برقی می گردد. 

استفاده از استابلایزر چه مزایایی دارد؟

از استابلایزر یا دستگاه تثبیت کننده ولتاژ برای جبران نوسانات برق استفاده می شود و از مهمترین مزیت آن را می توان به افزایش طول عمر تجهیزات الکتریکی و بالا بردن کارایی و راندمان دستگاه اشاره نمود. تثبیت برق شهری از دیگر مزایای این دستگاه استابلایزر برق به شمار می رود که با تثبیت ولتاژ، عمر و راندمان تجهیزات برقی خانگی مانند تلویزیون، یخچال و فریزر، کولر، لوازم صوتی و تصویری و… را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

محافظت کردن از سیستم ها در برابر اتصالات کوتاه از مزیت بعدی استابلایزر محسوب می شود که به هر دلیلی در خروجی و یا مدارات داخلی دستگاه ها مشکل یا اختلالی به وجود بیاید، بدون هیچ وقفه ای خروجی را قطع کرده و از آسیب رساندن به دستگاه های برقی جلوگیری می کند. صرفه جویی و کاهش در هزینه برق شهری، از مهمترین مزیتی است که استابلایزر ولتاژ دارد که باعث کاهش هزینه برق مصرفی شما می شود.

نکات مهم در هنگام خرید استابلایزر ارزان

برای انتخاب یک استابلایزر با کیفیت و ارزان بهتر است ابتدا به کیفیت دستگاه توجه کرده و از خرید استابلایزر دست دوم نیز جدا خودداری نمائید. برای محافظت از تجهیزات برقی حساس توصیه می شود که از استابلایزری با قدرت و توان بالا را انتخاب کنید. زیرا استابلایزری با توان کم ممکن است که به دستگاه های الکتریکی شما آسیب وارد کند و در ضمن از گارانتی دار بودن محصول و خدمات پس از فروش آن اطمینان حاصل نمائید. داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش تنها حسنی که دارد، زمانی که استابلایزر نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات داشته باشد به راحتی می توانید به نمایندگی فروش استابلایزر مراجعه نموده و آن را تعویض نمائید. از مهمترین نکاتی که باید در خرید استابلایزر توجه کرد شامل قدرت توان، برند کشور سازنده، تعداد فاز، نوع کاربرد و غیره می باشد.

خرید بهترین استابلایزر خانگی

فروشگاه راد الکتریک یکی از بزرگ ترین وارد کنندگان و بهترین تامین کنندگان انواع استابلایزر برند گلداستار کره (Goldstar) و ولتاک ژاپن (Voltac) در بازار ایران است که استفاده از آن برای تمامی مصارف صنعتی و خانگی کاربرد دارد. شما می توانید با کارشناسان مجرب این مجموعه تماس گرفته و بهترین استابلایزر مناسب برای مصرف مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری نمائید. راد الکتریک تمامی محصولات خود را همراه با گارانتی تعمیر و خدمات پس از فروش در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. 

 

خواهشمند است برای خرید استابلایزر با بهترین کیفیت اما با قیمت ارزان تنها کافی است که با شماره تلفن درج شده در قسمت زیر با کارشناسان مجرب ما جهت دریافت مشاوره رایگان تماس حاصل فرمایید.

  تلفن تماس : 02136614690        موبایل :  09123118834    

 

انواع استابلایزر از نظر تکنولوژی و فناوری ساخت

 • ترانس اتوماتیک با ساختار رله ‌ای

 در استابلایزر رله ای (ترانس اتوماتیک)، یک ترانس با سیم پیچ مسی به همراه چندین رله وجود دارد که وظیفه این رله ها جهت تنظیم و تثبیت ولتاژ برق می باشند که با فرمان دادن به ترانس می توانند ولتاژ ورودی را به صورت پله ای اصلاح نموده و در نهایت، ولتاژ خروجی را بر روی 220 ولت ثابت نگه می دارد.

 • استابلایزر سروو موتوری

این دستگاه استابیلایزر برق به کمک سروو موتور قابلیت تنظیم و کنترل سطح ولتاژ خروجی را داشته و با دقت و سرعت بالایی که نسبت به رله ها دارد، می توان از آن هم در مصارف خانگی و هم در مصارف صنعتی استفاده نمود. تنظیم ولتاژ خروجی در این استابلایزر سروو موتوری بر روی بازه 380 ولت در برق سه فاز و 220 ولت در برق تک فاز می باشد.

 • استابلایزر استاتیک (استابلایزر IGBT)

یکی از دقیق ترین و پیشرفته ترین دستگاه های استابلایزر است که برخلاف رله و سروو موتور فاقد قطعات مکانیکی بوده که همین امر باعث می شود تا حد زیادی استهلاک دستگاه را کاهش دهد. تکنولوژی به کار رفته در استابلایزر استاتیک از نوع IGBT است که نقش مهمی را در عملکرد دستگاه ایفا می کند. IGBT در واقع یک قطعه الکترونیکی مهم در استابلایزر استاتیک است که وظیفه ی اصلی آن خاموش و روشن کردن یا همان سوئیچینگ الکترونیکی می باشد

انواع استابلایزر از نظر توان و تعداد فاز

از مهمترین فاکتورهای مهم در انتخاب استابلایزر مناسب، توجه به توان مصرفی و تعداد فاز ورودی است که باید مد نظر قرار گیرد. استفاده از استابلایزر تک فاز در بسیاری از واحدهای مسکونی، اداری و یا حتی تجاری کاربرد دارد و در واحد های صنعتی و کارخانجات که کنتورهای برق سه فاز وجود دارد از استابلایزر سه فاز استفاده می شود.

چگونه ترانس برق خانگی سبب افزایش عمر لوازم خانگی می ‌شود؟

باید در پاسخ به این سوال بگوییم که اکثر شرکت های لوازم برقی، مدارات الکتریکی و موتور دستگاه های برقی خود را بر مبنای ولتاژ 220 ولت طراحی و تولید می کنند. حال باید این را مد نظر بگیریم، در برخی از نقاط کشور که با نوسانات و اختلالات برق شهری روبرو هستند و ممکن است که خسارت های جبران ناپذیری را به تجهیزات برقی خانگی و صنعتی وارد کند. نوسانات موجود در برق شهری باعث کاهش راندمان دستگاه، مصرف برق بیشتر و حتی موجب سوختن و خرابی دستگاه های برقی می شود. در نتیجه برای کاهش مصرف برق، بهبود و افزایش طول عمر دستگاه های برقی بهتر است که از یک ترانس استابلایزر مناسب با دستگاه های خود انتخاب و خریداری نمائید. استفاده از استابلایزر خانگی یا ترانس برق خانگی برای دستگاه های الکتریکی یک گزینه ایده آل محسوب می شود.

انواع ترانس‌ برق خانگی پرکاربرد

1. استابلایزر کولر گازی / داکت اسپلیت/ چیلر

یکی از پر مصرف ترین تجهیزات برقی گران قیمت در خانه ، کولر گازی است. موتور یا کمپرسور کولر گازی از مهمترین قطعات آن است، اگر در برابر افت ولتاژ و یا نوسانات برق خراب شود، برای تعمیر و یا تعویض آن ممکن است هزینه های سنگینی را به بار آورد. از این رو استفاده از استابلایزر مخصوص کولر گازی می تواند یک امر مهم و ضروری به شمار رود.

 

 

استابلایزر کولر گازی،قیمت استابلایزر کولرگازی،خرید استابلایزرکولرگازی

 

 

2. ترانس تقویت برق خانگی کل منزل

تمامی تجهیزات برقی قابل استفاده در خانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند که برای محافظت از تمامی لوازم برقی به جای استفاده از چندین دستگاه استابلایزر بهتر است از یک ترانس تقویت برق خانگی استفاده کنید که با نصب آن به صورت دیواری در پای کنتوری ورودی ساختمان می توانید از بروز نوسانات به دستگاه های الکتریکی جلوگیری نمائید. استفاده از این نوع ترانس برق خانگی می تواند در بهبود کارایی و راندمان دستگاه و بالا بردن طول عمر مفید لوازم برقی مفید و تاثیر گذار باشد.

3. ترانس برق خانگی لوازم صوتی و تصویری

 برای حفاظت از لوازم برقی در برابر نوسانات ولتاژ به جای محافظ برق، بهتر است که از ترانس برق خانگی و یا استابلایزر خانگی استفاده شود. اغلب استابلایزر خانگی برای محافظت از تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری دارای چندین پریز است که قابلیت اتصال به چند دستگاه به صورت همزمان را دارد.

بهترین استابلایزر برای یخچال و تلویزیون

وجود نوسنات برق در شبکه توزیع برق ایران یکی از مهمترین عواملی است که باعث خرابی و یا سوختن لوازم برقی گران قیمت در منازل، ادارات و مراکز صنعتی می شود. از این رو برای محافظت از تجهیزات برقی حساس بهتر است که از یک استابلایزر با قدرت و توان بالا استفاده نمائید. اگر برای تلویزیون  خود از بهترین استابلایزر استفاده می کنید، توجه داشته باشید که نباید از آن برای یخچال و فریزر یا ساید بای ساید نیز استفاده نمائید. زیرا یخچال و فریزرها نیازمند استابلایزری با توان بالا هستند. برای راهنمایی بیشتر شما می توانید با راد الکتریک که یکی از بهترین نمایندگی فروش استابلایزر در بازار ایران است، تماس بگیرید و با مشاوره و راهنمایی کارشناسان ما بتوانید بهترین استابلایزر را برای دستگاه مورد نیاز خود تهیه و خریداری نمائید.

 

 

انواع استابلایزر یخچال و فریزر

 

 

نمایندگی استابلایزر خانگی

راد الکتریک یکی از بزرگ ترین وارد کنندگان و بهترین نمایندگی فروش ترانس برق خانگی و انواع استابلایزر ولتاژ با برند گلداستار کره و ولتاک ژاپن در سرتا سر نقاط کشور است که تمامی محصولات خود را همراه با گارانتی تعمیر و خدمات پس از فروش در اختیار مشتریان خود قرار داده است. برای دریافت قیمت و خرید انواع استابلایزر مناسب با نیاز مصرفی خود بهتر است که با کارشناس و متخصصان فروشگاه راد الکتریک تماس گرفته و از آنان راهنمایی و مشاوره بگیرید. کارشناسان مجرب بخش فروش این مجموعه همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما دوستان عزیز هستند تا بتوانید بهترین استابلایزر خانگی و صنعتی خود را همراه با قیمت مناسب تهیه و خریداری نمائید.

 

خواهشمند است برای خرید استابلایزر با بهترین کیفیت اما با قیمت ارزان تنها کافی است که با شماره تلفن درج شده در قسمت زیر با کارشناسان مجرب ما جهت دریافت مشاوره رایگان تماس حاصل فرمایید.

  تلفن تماس : 02136614690        موبایل :  09123118834    

 

راهنمای خرید بهترین برند استابلایزر

برای انتخاب بهترین برند استابلایزر تنها کافی است که با فروشگاه راد الکتریک که یکی از برترین نمایندگی فروش استابلایزر برند گلداستار کره (Goldstar) و ولتاک ژاپن (Voltac) است، تماس گرفته و از طریق کارشناسان مجرب بخش فروش راهنمایی و مشاوره بگیرید. برای خرید استابلایزر بهتر است که مقدار جریان مصرفی، تعداد و حتی نوع لوازم برقی خود را مورد توجه قرار دهید.

دستگاه های استابلایزر در بازار دارای انواع مختلفی هستند که می توان به استابلایزر رله ای، استابلایزر سروو موتوری و استابلایزر استاتیک یا سوئیچینگ اشاره نمود. از استابلایزر رله ای در مکان هایی که نوسانات برق زیاد است و به صورت پله ای می باشد، استفاده می شود و از استابلایزر سروو موتوری در مکان هایی که ولتاژ برق شهری در اکثر مواقع کم یا بیشتر از حد مجاز است، مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین در هنگام خرید استابلایزر حتما مقاله راهنمای خرید استابلایزر را مطالعه نموده تا نسبت به نیاز خود بدانید که چه نوع دستگاهی اعم از استابلایزر رله ای یا سروو موتوری را باید برای ساختمان خود انتخاب و خریداری نمائید.

قیمت و خرید استابلایزر خانگی

استابلایزر یک دستگاه تثبیت کننده ولتاژ برق است که می توان از آن برای جلوگیری از افت ولتاژ، نوسانات و فرکانس برق به صورت ناگهانی استفاده نمود. استابلایزر خانگی نسبت به استابلایزر صنعتی از ابعاد کوچکتر برخوردار هستند و میزان توان مصرفی آن بین 1.5 تا 10 کیلو ولت آمپر می باشد که استفاده از آن برای محافظت وسایل برقی مانند یخچال و فریزر، تلویزیون، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و غیره کاربرد دارد.

برای استعلام قیمت و خرید استابلایزر خانگی بهتر است که با کارشناسان مجرب بخش فروش راد الکتریک تماس گرفته و با راهنمایی و مشورت گرفتن از آنها به راحتی بتوانید بهترین استابلایزر با توان مناسب را برای تجهیزات برقی خود تهیه نمائید. در راهنمای خرید استابلایزر، قیمت ترانس یا استابلایزر یکی از معیارهای مهم است که براساس نوع برند، توان مصرفی، تعداد فاز و نوع کاربردشان متفاوت می باشد. قیمت استابلایزر در فروشگاه راد الکتریک بسیار مقرون به صرفه بوده و با استفاده از آن می توانید از هزینه های اضافی بابت تعمیر و سوختن لوازم برقی در برابر نوسانات ولتاژ و اتصالات کوتاه جلوگیری نمائید.

مزایای فروشگاه راد الکتریک

یکی از مهمترین ویژگی‌های سایت راد الکتریک  این است که هنگام خرید استابلایزر و ترانس، می‌توانید به صورت جداگانه استابلایزر مناسب خانه مخصوص کامپیوتر، یخچال فریزر، لباسشویی، ظرفشویی، کولر گازی، تجهیزات پزشکی، واحدهای مسکونی کوچک و متوسط، واحدهای مسکونی بزرگ، ویلا و… را انتخاب کنید. شرکت گلداستار Goldstar کره، یکی از برندهایی است که با اتکا به توانمندی‌های متخصصان با تجربه خود توانسته محصولات باکیفیتی را با قیمت رقابتی وارد بازار کند و در صنعت برق کشور جزو برندهای پیشرو باشد.

برند گلداستار Goldstar کره یکی از شرکت‌های شناخته شده در بازار محصولات تخصصی استابلایزر خانگی و ترانس اتوماتیک است. محصولات عمده این شرکت انواع خرید استابلایزر خانگی، شارژر باتری خودرو، محافظ برق، اینورتر، منابع تغذیه سوییچینگ، یو پی اس  و سایر ادوات الکترونیکی مرتبط است.

 

 

مزایا استابلایزر،استابلایزر تک فاز،استابلایزر 3 فاز،استابلایزر سه فاز

 

 

شرکت گلداستار کره Goldstar طراحی محصولات خود را براساس نیاز مشتریان انجام می‌دهد. گلداستار Goldstar (کره) همواره تلاش می‌کند تا همیشه یک گام جلوتر باشد و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های روز بتواند محصولات با کیفیتی را با قیمت مناسب در اختیار طیف وسیعی از مردم قرار دهد. یکی از ویژگی‌های شرکت گلداستار این است که رضایت مشتریان در اولویت اصلی آن ها قرار دارد و با توجه به بازخوردهای دریافتی تلاش می‌کند محصولات قبلی را بهبود داده یا محصولات جدیدی را روانه بازار کند.

 1. امکان مشاهده محصولات مختلف به صورت دسته‌بندی شده
 2. امکان مقایسه محصولات مختلف و انتخاب بهترین گزینه
 3. دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب بهترین محصول
 4. تنوع بالای محصولات برای وسایل برقی مختلف با مشخصات فنی و قیمت‌های متنوع
 5. امکان مشاهده لیست قیمت به‌روز
 6. سیستم محاسبه‌گر ترانس استابلایزر خانگی با عملکرد هوشمند
 7. امکان مطالعه نقد و بررسی های مختلف از محصولات هر گروه
 8. خرید استابلایزر خانگی، ترانس و… با قیمت مناسب و رقابتی
 9. امکان سفارش آنلاین و تحویل در محل یا خرید حضوری
 10. جلوگیری از بروز مشکلات بعدی در صورت انتخاب اشتباه محصول و ..

سخن پایانی

حالا که برای انتخاب یک استابلایز خوب و مناسب با کارکرد و عملکرد دستگاه تثبیت کننده ولتاژ آشنا شدید، به راحتی می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. البته توصیه ما به شما این است که قبل از خرید استابلایزر، حتما از یک کارشناس حرفه ای آشنا به این حیطه راهنمایی بگیرید تا بتوانید مطابق با نیاز و بودجه تان بهترین دستگاه را تهیه نمائید. امیدواریم که مطالب فوق برایتان کاربردی و مفید باشد.

 

سوالات متداول استابلایزر

 

برای انتخاب یک خرید استابلایزر خانگی مناسب برای یک منزل چند راه حل ساده وجود دارد. فقط برای آن دستگاهی که نوسان ولتاژ تاثیر بیشتری روی آن دارد، استابلایزر برق خانگی تهیه کنید. به عنوان مثال برای محافظت از یک تلویزیون، می توان از استابلایزر مناسب خانه 1500 واتی که تحمل 6 آمپر را دارد، استفاده کرد.

در صورت تمایل به محافظت از کلیه لوازم برقی منزل با توجه به اینکه اداره برق کنتورهای 25 یا 32 آمپری ارائه می نماید، می توانید یک استابلایزر سروو موتوری 5 الی 8 کاوا نسبت به داشتن کولر گازی و یا عدم موجودی آن در منزل را انتخاب نمایید.

نوسان شدید ولتاژ برق تاثیر مستقیم روی منبع تغذیه یا دیگر قطعات وسایل برقی دارد و باعث می‌شود با ورود مقدار زیادی جریان یا ولتاژ ورودی، شاهد مواردی چون اتصال کوتاه، قطع شدن، خرابی فیوز، از کار افتادن، سوختن قطعات و... باشیم. اگر بخواهیم خلاصه بگوییم، بعد از نوسان ولتاژ برق، شوک شدیدی به وسایل برقی وارد می‌شود و در نتیجه باید منتظر پیامدهای منفی این اتفاق باشیم.

همان‌طور که در ابتدا به «پیشگیری بهتر از درمان است» اشاره کردیم، اگر اینجا هم بخواهیم یک راهکار ساده ولی کاربردی ارائه کنیم، باید بگوییم واکسن شما «خرید استابلایزر خانگی» است. اگر می‌خواهید از شر خرابی دستگاه‌های الکترونیکی به علت نوسان شدید ولتاژ در فصل گرما یا حتی سرما در امان باشید، به شما توصیه می‌کنیم تا با هزینه‌ای معقول و مناسب به خرید استابلایزر خانگی یا ترانس پناه ببرید.

استابلایزر خانگی در واقع تثبیت کننده ولتاژ است که شاید نام آن را شنیده‌اید، اما خرید آن را جدی نگرفته‌اید. ترانس و استابلایزر برق خانگی انواع گوناگونی دارند و هنگام خرید استابلایزر خانگی برای وسایل برقی مختلف، باید با توجه به مشخصات فنی آنها، محصول موردنظر را انتخاب کنید.

8 فکر در مورد “ بهترین استابلایزر خانگی

 1. شاهین گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من برای منزل خودم استابلایزر میخوام بخرم اما نمیدونم چند kva باید باشه راهنمایی میکنید.

  1. Rad گفت:

   درود برشما، عرض ادب
   ابتدا باید مشخص نمایید که کنتور برق شما تک فاز یا سه فاز است؟
   سپس باید مشخص نمایید چه تعداد و با چه توانی دستگاه های برقی مصرف کننده قرار است به دستگاه استابلایزر متصل شود؟ ترجیحا فقط دستگاه های مصرف کننده برقی که دائما در مدار هستند و دارای موتور، پمپ و یا کندانسور می باشند مشخص نمایید و به شرطی که تعداد لامپهای روشنایی خیلی زیاد می باشد تعداد و وات مصرفی آنها را مشخص نمایید.
   خواهشمند است اگر احتمال میدهید در آینده دستگاه های برقی مصرف کننده جدیدی قرار است به استابلایزر متصل و به مجموع تجهیزات برقی شما اضافه شود از الان قید نمایید، این امکان وجود دارد که پس از محاسبه ما به دلیل اینکه توان خروجی استابلایزر خریداری شده پایین تر از توان مصرفی شما است سیم پیچ داخل دستگاه استابلایزر شما بسوزد و مجبور شوید یک دستگاه توان بالاتر خریداری کنید و متضرر شوید به این دلیل که سوختن سیم پیچ داخل استابلایزر شامل گارانتی نمی شود.

   1. شاهین گفت:

    سلام روز بخیر، یک واحد آپاراتمان که کنتور برق تک فاز
    یک یخچال و فریزر دو قلو
    یک کولر آبی 3500
    یک ماشین لباسشویی
    یک ماشین ظرف شوبی
    جاروبرقی
    تلویزیون

    1. Rad گفت:

     درود برشما، عرض ادب
     مجموع توان مصرفی بارهای موتوری و کندانسوری شما 4/10 کیلو ولت آمپر می باشد. نزدیک ترین دستگاه استابلایزر تک فاز سروو موتوری گلداستار که از لحاظ توان خروجی پاسخگوی تمامی مصرف کننده های برقی شما باشد ابتدا توان10 کیلو ولت آمپر می باشد ولی به شرط آن که تمامی مصرف کننده های برقی شما به صورت همزمان با یکدیگردر حالت روشن در مدار قرار نگیرند و هم اینکه مصرف کننده برقی جدیدی به استابلایزر متصل نشود در غیر این صورت باید دستگاه استابلایزر تک فاز 15 کیلو ولت آمپر خریداری کنید تا در آینده به مشکل ساز نشود.

 2. سارا گفت:

  سلام وقت شما بخیر خسته نباشید
  سوالی داشتم از خدمتتون برای مصرف خانگی از چه استابلایزری استفاده کنیم رله ای – سوئیچ – استاتیک کدام مورد را شما پیشنهاد میدهید و چه مارکی؟

  1. Rad گفت:

   درود برشما، عرض ادب
   معمولا از دستگاه های استابلایزر رله ای گلداستار برای مصارف خانگی استفاده میشود به این دلیل که نیاز به دستگاهی با دقت ولتاژ خروجی خیلی بالا نمی باشد مگر این که تجهیزات حساسی داخل آن خانه مسکونی نصب شده باشد و یا اینکه تعداد مصرف کننده های برقی توان بالا در آن منزل مسکونی زیاد باشد که به ناچار باید از دستگاه های استابلایزر سروو موتوری گلداستار با توان بالاتر استفاده شود که این نوع استابلایزرها به نسبت دستگاه های استابلایزر رله ای، ولتاژ خروجی با دقت بالاتری به دستگاه های مصرف کننده برقی تزریق می کنند.
   نیاز به توضیح است به دلیل این که دستگاه های استابلایزر رله ای درصد خطای ولتاژ خروجی آنها بین 8 الی 10 درصد می باشد و درصد خطای ولتاژ خروجی دستگاه های استابلایزر سروو موتوری بین 1 الی 5 درصد می باشد اختلاف مبلغی هول و حوش 30 درصد را دارد یعتی تقریبا دستگاه های استابلایزر رله ای به نسبت دستگاه های استابلایزر سروو موتوری 30 درصد ارزانتر است.

 3. سپیده گفت:

  محافظ برق دارم روشن نمی‌شود، نظر شما چیه؟

  1. Rad گفت:

   درود برشما، عرض ادب
   ابتدا فیوز محافظ برق را چک کنید سپس اگر رفع ایراد نشد خازن سرامیکی ورودی 400 ولت مدل 684 را تعویض کنید و در نهایت اگر راه اندازی نشد دیودهای زنر را از مدار خارج کرده و تست نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + دوازده =