توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های راد الکتریک منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های راد الکتریک تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به تکمیل فرم سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات راد الکتریک اقدام کند.

همچنین از آنجا که راد الکتریک یک وب‌ سایت معرفی ملزومات برقی و قطعات الکترونیک آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به استفاده از مطالب و یا خدمات اقدام می‌کند.

کلیه کاربرانی که قصد عضویت و خریداری از سایت متعلق به راد الکتریک را دارند، باید مفاد این توافق ‌نامه را بطور کامل مطالعه و سپس اقدام به عضویت و خرید از سایت کنند. عضویت در سایت و یا خرید از آن دلیل بر قبول و پذیرش مفاد موافقتنامه زیر بوده و خلاف آن پذیرفته نیست. در صورت وجود هرگونه سوال مراتب را از طريق بخش تماس با ما پیگیری نمایید.

عضویت در سایت کاملاً رایگان است.

تنها اشخاص حقیقی بالای 15 سال تمام، حق عضویت در سایت را دارند. افراد برای عضویت در سایت و خرید از آن باید در هنگام خرید و یا در حالت عادی، به قسمت ثبت نام مراجعه کنند و بعد از تکمیل اطلاعات شخصی و ارسال آن، به ایمیل خود مراجعه نمایند تا لینک تائید عضویت سایت را کلیک نمایند و مراحل ثبت نام را تائید کنند.

کاربر بایستی رمز عبور و نام کاربری خود را حفظ نموده و چنانچه آن را فراموش کند، می‌تواند برای ثبت نام مجدد و اخذ کلمه عبور جدید اقدام کند، همچنین کاربر باید آدرس پست الکترونیک خود را به همراه سایر اطلاعات درخواستی به‌طور صحیح اعلام نموده و مسئولیت ثبت اشتباه و یا خلاف واقع بر عهده شخص کاربر است.

به دلیل آنکه در برخی از موارد احراز هویت خریدار از طریق نام و نام خانوادگی ارائه شده در سایت امکان‌پذیر است، مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات فوق با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد بوده و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد.

کاربر عضو، پس از عضویت و اخذ رمز و کلمه عبور، حق خرید از سایت را دارد.

فرآیند خرید از سایت توسط کاربران عضو سایت به شرح ذیل می باشد:
  •  بازدید از کالاها و خدمات ارائه شده در سایت و انتخاب موارد مد نظر
  •  پرداخت مبلغ تعیین شده به‌ یکی از روشهای ارائه شده توسط سایت ( پرداخت الکترونیکی، پرداخت در محل، کارت به کارت و یا واریز به حساب )
  •  پس از انجام مراحل خرید، مشخصات خرید انجام شده، برای کاربر عضو از طریق ارسال پیام کوتاه و آدرس پست الکترونیک ارسال خواهد شد.

پس از اتمام عملیات خرید، انصراف از خرید با توجه به شرایط ذکر شده در قسمت ضمانت تعویض یا عودت کالا، امکان پذیر می باشد.

سایت، اطلاعات زیر را به‌منظور آگاهی بیشتر کاربران جهت خرید، در اختیار آنان قرار می‌دهد:
  • مشخصات فنی و ویژگی‌های کاربردی کالا و یا خدمات طبق قانون
  • تعیین کلیه هزینه‌هایی که برای خرید کالا بر عهده مشتری است.

اختلال در سرویس اینترنت و یا هر رویدادی که باعث شود ایمیل حاوی کد خرید از شرکت به کاربر نرسد موجب از بین رفتن حق کاربر نمی‌شود. همچنین شرکت مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.

چنانچه حسب مورد به جای ایمیل از طریق پیام کوتاه و یا سند کاغذی استفاده شود در این صورت اسناد کاغذی و یا پیام کوتاه به جای پست الکترونیک اثری بر حقوق و تعهدات کاربر عضو ندارد.

شرکت از کلیه اطلاعات کاربران عضو اعم از اطلاعات دریافتی و ارسالی،( Backup ) تهیه نموده و از آن نگهداری می‌کند تا در صورت بروز هرگونه خطری برای یک نسخه، نسخه دیگر مصون بماند.

کاربر نباید در سایت اظهاراتی ( Comment ) را بگذارد و‌ یا اقدامی نماید که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد و یا عمل مجرمانه‌ای را به دنبال داشته باشد.

همچنین کاربران نباید در خصوص امور مذهبی و سیاسی در این سایت اظهار نظر کنند. چنانچه هر یک از کاربران این ماده را رعایت نکنند، بلافاصله از سایت اخراج شده و چنانچه خریدی انجام داده باشند، وجه واریزی به آنان مسترد نخواهد گردید.

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات راد الکتریک به دقت ملاحظه فرمایید.

توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین راد الکتریک از سوی کاربر است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

نکات مهم که مشتری می بایست حتما مطالعه نماید:

بند 1  : زمان ارسال کالا 2 تا 3 روز ( کاری ) پس از سفارش می باشد.

بند 2 : مشتری میتوانید پس از 24 ساعت ( کاری ) که از سفارش خود سپری گردید از فروشگاه راد الکتریک تقاضای بارنامه مرسوله را نماید. بارنامه مرسوله هنگامی ثبت می گردد که فروشگاه مرسوله را بسته بندی نموده و به باربری تحویل داده است.

بند 3 : فروشگاه راد الکتریک در قبال دیرکرد ناشی از طولانی بودن مسیر و دریافت دیر توسط مشتری از باربری را ندارد.

بند 4 : مشتریان گرامی می بایست در مورد کالای انتخابی مورد نظر نهایت تحقیق را به عمل آورده و تمامی جوانب سفارش خود را در نظر گرفته سپس در نهایت، سفارش را ثبت نمایند.

کلیه اجناس قبل از ارسال توسط متخصصین و کارشناس راد الکتریک تست شده و مورد بازرسی کامل فنی و ظاهری قرار می گیرند.
لذا از مشتری محترم تقاضا می گردد قبل از خرید تمامی موارد حاشیه ای را مد نظر قرار داده  و سپس اقدام به سفارش محصول نماید زیرا مسئولیت تمام و کمال مصرف آن بر عهده مشتری گرامی خواهد بود.

بند 5 : شرکت راد الکتریک هیچ گونه نمایندگی رسمی ندارد.

بند 6 : ضمانات فروشگاه فقط شامل محصولاتی است که مشتری از آنها استفاده نکرده است. در صورت استفاده مشتری محصول مستعمل تلقی گردیده و فروشگاه راد الکتریک از بازگشت هزینه معذور است.

بند 7: راد الکتریک می تواند در صورت دریافت سفارش از سوی کاربر ( مشتری ) و تسویه حساب آنلاین، در صورتی که موجودی انبار آن کالا به اتمام رسید، وجه پرداختی را پس از 24 ساعت به حساب مشتری بازگرداند.

بند 8 : فروشگاه راد الکتریک می تواند در صورت دریافت سفارشاتی که مشتری لغو ننموده و از دریافت آن خودداری بعمل آورده است از طریق مراجع قانونی پیگیری نماید، که طبیعتا هزینه باربری و هزینه زیان به فروشنده که 1٪ مبلغ کالا می باشد را شامل می گردد.

بند 9 : مسئولیت تمامی بررسی های کیفی و کمی کالا بر عهده خریدار می باشد و راد الکتریک هیچ مسئولیتی را عهده دار نخواهد بود.

بند 10 : راد الکتریک موظف است تمامی انتقاد ها و شکایت های مشتریان که از طریق سامانه ثبت می گردد بررسی نماید و نتیجه را به کاربر اعلام کند.

خرید از رادالکتریک به منزله پذیرفتن تمامی موارد مندرج در ضوابط فوق می باشد.