محاسبه گر وسایل باغ ویلا

یکی از مهمترین نکاتی که در زمان خرید تجهیزات برقی باید به آن توجه داشت، محاسبه توان مصرفی آنها براساس kVA کیلو ولت آمپر یا VA ولت آمپر می باشد که قرار است به یکی از محصولاتی همچون استابلایزر ( ترانس برق خانگی)، ترانس اتوماتیک ( محافظ برق )، یو پی اس UPS ( اینورتر شارژر مبدل ولتاژ )، پنل خورشیدی ( اینورتر خورشیدی )، ژنراتور ( موتور برق ) و … متصل شود.

برای سهولت در این رویه می بایست با استفاده از محاسبه مصرف برق لوازم باغ ویلا که توسط مهندسین راد الکتریک طراحی و در سایت Radelect به اجرا درآمده است به سادگی مجموع توان مصرفی تجهیزات باغ ویلا خود را به دست آورید.

ما سعی کرده ایم، تمامی تجهیزات برقی مورد استفاده شما را در جدول زیر ذکر نماییم فقط می بایست از منوی ” انتخاب واحد ” میزان ظرفیت و منوی ” تعداد آیتم ” آمار دستگاه های الکتریکی مورد نظر خود را انتخاب و درآن بخش وارد نمائید. اگر بعضی از اقلام برقی شما یکسان هستند ولی از لحاظ ظرفیت متفاوت می باشند، می بایست از دکمه ” اضافه کردن آیتم ” استفاده نمائید و هر زمانی که اشتباها تجهیزاتی را انتخاب کردید، از طریق گزینه ” حذف آیتم ” به راحتی می توانید آن ردیف را بطور کامل حذف نموده و در انتهای جدول مجموع توان مصرفی تجهیزات برقی خود را مشاهده نمایید.

راهنمای جدول

برای جستجوی سریعتر تجهیزات برقی مورد نظرتان در جدول زیر، تنها کافی است کلیدهای ترکیبی Ctrl+F را به صورت همزمان فشرده و تجهیزات برقی مورد نظر خود را در کادر باز شده جستجو نمایید.

خواهشمند است تجهیزات برقی باغ ویلا خود را که به صورت دائم به برق متصل می باشند و از آن ها استفاده می شود بر اساس تعداد، داخل جدول مشخص نمایید.

لطفا واحد ظرفیت تجهیزات برقی مورد استفاده خود را انتخاب نمایید.

محاسبه گر تجهزات برقی ویلا

یخچال فریزر

فریزر / یخچال ویترینی صنعتی

آب سرد کن

ماشین لباسشویی

خشک کن لباس

اتو

ماشین ظرفشویی

اسکرابر / زمین شوی

بخارشوی

واترجت / کارواش

کولر آبی

اسپلیت / کولر گازی

پنکه

فن داخل پنجره

هواکش

جاروبرقی

توان نهایی محاسبه شده براساس برق تک فاز می باشد، در صورتی که کنتور برق شما سه فاز است مجموع توان مصرفی تجهیزات برقی خود را ( تقسیم بر 3 ) به صورت مساوی ما بین فازها قسمت نمایید.

تجهیزات برقی سه فاز، جریان ( A ) مصرفی هر فاز به صورت جداگانه و توان مصرفی براساس مجموع سه فاز می باشد.

حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که براساس نوع کاربرد و نیاز هر مصرف کننده برقی در مکان های مشخص، انواع سیم و کابل های افشان، نیمه افشان و یا مفتولی، بسته به درصد خلوص آلیاژ مس و یا آلومینیومی که در آنها به کار رفته است، طبقه بندی و بر اساس سایز و متراژ مورد استفاده قرار می گیرد.