محاسبه توان مصرفی

محاسبه سطح مقطع کابل تک فاز و سه فاز

یکی از مسائلی که اکثر برق کاران و متخصصان برق با آن مواجه می شوند، ” محاسبه سطح مقطع کابل” است. چرا که هر سیستم نیازمند یک کابل برق مخصوص با یک سطح مقطع مشخص می باشد. قبل از خرید کابل برق، حتما باید سطح مقطع کابل مورد نیاز خود را مورد بررسی قرار دهید. محاسبه سطح مقطع کابل تک فاز و سه فاز امر بسیار مهمی است که به کمک آن می توانید مناسب ترین کابل برق را برای یک مجموعه تهیه نمایید.

سطح مقطع کابل چیست و چگونه آن را محاسبه کنیم؟

سطح مقطع درعلم برق اصطلاحی است که هنگام برش یک شکل هندسی به دست می ‌آید. اما در دنیای سیم و کابل برق، سطح مقطع به معنای مساحتِ بخش رسانای درون آن است که با واحد میلی ‌متر مربع (mm²) سنجیده می ‌شود. سطح مقطع کابل یکی از مهم‌ ترین مشخصه ‌های سیم و کابل برق محسوب می شود و در واقع میزان جریان عبوری و سطح مقطع کابل رابطه مستقیم با یکدیگر دارند. برای محاسبه سطح مقطع کابل برق پارامترهای مختلفی باید در نظر گرفته شود که شامل جریان مصرف کننده، طول یا مسافت کابل، جنس کابل از نوع مس یا آلومنیوم و حداکثر افت ولتاژ مجاز می باشد.

محاسبه سطح مقطع کابل براساس مسافت

در صورتی که می خواهید برای کابل های آلومینیومی و مسی خود براساس مسافت، سطح مقطع مناسبی را استفاده کنید. تنها کافی است که به جدول محاسبه سطح مقطع کابل تک فاز و یا جدول محاسبه سطح مقطع کابل سه فاز که در منوی محاسبه توان مصرفی قرار دارد، مراجعه نمایید. با استفاده از جدول محاسبه سطح مقطع کابل تک فاز و سه فاز به راحتی می توانید سطح مقطع و مقدار جریان مجاز اندازه‌ گیری شده براساس مسافت را انتخاب کرده و سطح مقطع کابل برق مسی و آلومینیومی خود را به سادگی تعیین نمائید.

 

 

تبدیل جریان / وات / ولت / اسب بخار تک فاز و سه فاز 

محاسبه مصرف برق تجهیزات صنعتی / پزشکی / ورزشی / باغ ویلا / تجاری / آزمایشگاه / اداری

0/5 (0 دیدگاه)