شرکت تسلا TESLA

5/5 - (1 امتیاز)

تسلا TESLA آلمان

شرکت تسلا (TESLA) از بهترین کمپانی های تولید کننده قطعات الکترونیکی در آلمان شرقی است که انواع قطعات پسیو آن را می توان به مقاومت، رئوستا، پتانسیومتر/ ولوم و غیره اشاره نمود. صنایعی که از قطعات الکترونیکی تسلا TESLA مانند رئوستا، پتانسیومتر/ ولوم و مقاومت نیاز پیدا خواهند کرد، شامل صنایع خودرویی، صنایع الکترونیکی، سیستم های روشنایی و … می باشند. از پرکاربرترین قطعه ی الکتریکی شرکت تسلا TESLA، مقاومت اهمی آن است که برحسب اهم مقدار مقاومت اندازه گیری می شود. از این نوع مقاومت برای کاهش و تنظیم جریان الکتریکی به کار می رود. از دیگر قطعات الکترونیکی برند TESLA تسلا، رئوستا و پتانسیومتر/ ولوم است که از نوع مقاومت متغییر می باشد و استفاده از آن برای کنترل جریان و کنترل ولتاژ در سیستم های مختلف مانند سیگنال ‌های صوتی، میزان روشنایی، گرما، سرما، سرعت و …  به کار می رود . از موارد استفاده قطعات الکترونیکی شرکت تسلا را می توان به صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی، کوره القایی، ذوب، نورد، مس، سیمان، فولاد، پروفیل سازی، آلومینیوم سازی، تولید کنندگان صنعتی مانند تابلو برق، سافت استارتر، کانورتر، ups، حمل و نقل ریلی و تولید کنند گان چاپ و بسته بندی و … اشاره نمود. تمام محصولات تسلا از طریق نمایندگی های فروش راد الکتریک در سر تا سر ایران عرضه می شود. نمایندگی تسلا در تهران قادر به ارائه انواع قطعات الکترونیکی و نیمه هادی از جمله پتانسیومتر ولومی، مقاومت و رئوستا می باشد.

معرفی محصولات شرکت تسلا

1. مقاومت الکتریکی

از مهمترین و پرکاربرد ترین قطعات پسیو در مدارهای الکترونیکی، مقاومت اهمی است که استفاده از آن برای کاهش و تنظیم جریان الکتریکی به کار می رود. اکثر مقاومت های صنعتی متشکل از سرامیک لوله ای شکل و سیم کروم نیکل می باشند و سیم های کروم نیکل به دو دسته اصلی تقسیم بندی می شوند که سیم های کروم نیکل روکش دار و یا به اصطلاح بازاری نگیر و سیم های کروم نیکل بدون نیکل و یا اصطلاح بگیر می نامند. منظور از سیم های نگیر و یا بگیر، سیم های کروم نیکلی هستند که در آن ها از آلیاژ آهن استفاده شده و آهنربا آن سیم را جذب می کند و نسبت به سیم های کروم نیکل خالص به دلیل خلوص کمتر بسیار ارزان تر می باشند. به همین دلیل برای آن که کیفیت کاهش پیدا نکند، مجبور هستند قطر سیم را بالاتر از حد نصاب به نسبت کروم نیکل خالص استفاده نماید. در ضمن به این گونه مقاومت ها، مقاومت سیمی، مقاومت سرامیکی، مقاومت اهمی و … گفته می شود.

از سیم های کروم نیکل نگیر، می توان در کنار یکدیگر به صورت پیوسته سیم پیچی کرده و نیازی به لاک ندارد. ولی سیم های بدون روکش و یا بگیر را باید حتما در سرامیک های شیاردار سیم پیچی نمود و یا اگر آن سرامیک شیار ندارد، حتما بر روی آن ها لاک حرارتی زده شود تا از برق گرفتگی و اتصال کوتاه جلوگیری شود. از مدل های دیگر مقاومت های الکتریکی که به همین صورت سیم پیچی شده اند، اشکال و ابعاد آنها به دلیل ساختار متفاوتی که دارند می توان به مقاومت سیمی، مقاومت کربنی، مقاومت هیت سینک دار، مقاومت آب خنک، مقاومت متغییر، مقاومت خط کش اهمی، جعبه مقاومت، جعبه سلف و … اشاره نمود.

تمامی قطعات الکترونیکی از جمله مقاومت های صنعتی در حین کار، اتلاف انرژی به صورت حرارتی دارند که در مقاومت الکتریکی مختلف این اتلاف انرژی متفاوت می باشد. مقاومت های لوله ای شکل سرامیکی معمولا در دستگاه هایی که فضای اشغالی مطرح نباشد به دلیل ابعاد بزرگ تر به نسبت مقاومت های هیسینک دار و یا مقاومت های آب خنک استفاده می شوند. ولی بزرگترین حسن و مزیت مقاومت های هیتسینک دار و آب خنک این است که همچون رادیاتور خودرو و یا ماشین های سنگین امکان تهویه مطبوع دارند، پس در نتیجه فضای کمتری را اشغال می کند.

2. پتانسیومتر / ولوم

پتانسیومتر یک نوع مقاومت متغییر است که از آن برای کنترل ولتاژ، سرعت و فرکانس استفاده می شود. پتانسیومتر، ولوم و یا سر ولوم در بازار دارای مدل های مختلفی هستند که هرکدام براساس کارایی که دارند در کاربرد های خاصی مانند میزان روشنایی، کنترل صدا، گرما، سرما، سرعت و … استفاده می شوند. میزان اندازه گیری مقاومت این نوع قطعات بر حسب اهم می باشد. پتانسیومترها در انواع مختلفی مانند پتانسیومتر چرخشی یا گردان، پتانسیومتر لگاریتمی و رئوستا ارائه می شوند.

3. رئوستا

یک مقاومت متغییر است که از نوع پتانسیومترهای توان بالا می باشد. رئوستا دارای دو پایه است که از آن برای کنترل جریان در مدارات استفاده می شود. از کاربردهای رئوستا را می توان در کنترل روشنایی لامپ ‌ها، کنترل سرعت موتورها، محدود کردن جریان در مدار، اندازه گیری مقاومت الکتریکی، تنظیم حجم تجهیزات صوتی و … اشاره نمود.

قیمت محصولات تسلا TESLA

شرکت بازرگانی راد الکتریک توزیع کننده و نمایندگی انحصاری انواع قطعات الکترونیکی با برند های معتبر اروپا و آسیا در ایران است که از جمله برند های آن را می توان به برند تسلا TESLA آلمانی اشاره نمود. از ویژگی های منحصر به فرد این فروشگاه اینترنتی، تنوع قطعات الکترونیکی در تمامی حوزه ها و همچنین امکان مشاوره تخصصی قبل از خرید را دارا می باشد. برای دریافت استعلام از قیمت محصولات شرکت تسلا اعم از مقاومت، پتانسیومتر / ولوم و رئوستا تنها کافی است که با کارشناسان بخش فروش ما تماس گرفته و راهنمایی و مشاوره بگیرید. بازرگانی فنی مهندسی راد الکتریک یک شرکت توزیع کننده انواع نیمه هادی ‌ها و قطعات الکترونیکی برند تسلا TESLA است که علاوه بر آن، دارای 2100 محصول برند معتبر جهانی می باشد. تمامی قطعات پسیو این فروشگاه همراه با کیفیت عالی ، قیمت مناسب و به صورت 100 درصد اوریجینال ارائه می گردد.

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم شما را در زمینه قطعات پسیو اعم از مقاومت ها، پتانسیومتر / ولوم و رئوستا همراه با کاربرد شان آشنا سازیم. در مدارهای الکتریکی و الکترونیکی، مقاومت ها یکی از مهمترین المان ها محسوب می شود که نقش مهمی را در تنظیم جریان در مدار ایفا می کند. انواع مقاومت های اهمی محصول شرکت تسلا TESLA را می توان به مقاومت سیمی، مقاومت کربنی، مقاوم هیت سینک دار، مقاومت آب خنک، مقاومت متغییر، مقاومت خط کش اهمی، جعبه مقاومت، جعبه سلف و … اشاره نمود. پتانسیومتر و رئوستا یکی از مهم ‌ترین قطعات الکتریکی است که با عملکرد خود می ‌توانند یک مقاومت متغیر در مدار ایجاد کنند. از پتانسیومتر / ولوم و رئوستا جهت اندازه گیری مقاومت الکتریکی، کنترل روشنایی لامپ ‌ها، کنترل سرعت موتورها، محدود کردن جریان در مدار، تنظیم حجم تجهیزات صوتی و … استفاده
می شوند. شرکت راد الکتریک یکی برترین توزیع کنندگان و نماینده انحصاری برندهای اروپا و آسیا در ایران است که تمام محصولات خود را با کیفیت عالی به مشتریان خود عرضه می کند.