شرکت سمیکرون semikron

شرکت سمیکرون، Semikron-Company،نمایندگی سمیکرون،نماینده سمیکرون
4.7/5 - (3 امتیاز)

شرکت سمیکرون semikron

یکی از بزرگ ترین شرکت های آلمانی برند سمیکرون (semikron) است که از سال 1951 در زمینه قطعات الکتریکی اعم از تولید ماژول ‌ها، انواع پل دیود ( دیود پیچی، دیود دیسکی، دیود دوبل)، تریستور پیچی، دوبل تریستور، تریستور دیسکی، ماژول دیود-تریستور، آی جی بی تی، درایو آی جی بی تی و … فعالیت می کند و در حال حاضر به عنوان یک برند برتر در جهان شناخته شده است. تمامی این قطعات الکترونیکی برای صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نورد، کوره القایی، پروفیل سازی، آلومینیوم سازی، ذوب، تولید کنندگان باتری شارژی، اینورتر، تابلو برق، UPS، تولید کنندگان موتور و ژنراتور و صنعت خودرو سازی کاربرد دارد. نمایندگی سمیکرون قادر به ارائه انواع قطعات الکترونیکی مانند دیود، دوبل تریستور، ماژول IGBT، تریستور، پل تریستور، رکتیفایر، رله و … می باشد.

معرفی شرکت سمیکرون

شرکت سمیکرون (semikron) برای جلب بازار جهانی موفقیت های زیادی را داشته و تاکنون توانسته جایگاه خود را در کشور های آسیای جنوب شرقی که یکی از اصلی ترین مراکز تولید کنندگان قطعات الکتریکی در جهان است، به ثبت رساند. تأسیس مراکز سمیکرون در سال ۱۹۸۶ در چین، در سال ۱۹۹۸ کره جنوبی، در سال ۲۰۰۵ هنگ کنگ، در سال ۲۰۰۸ ژاپن می باشد که نشان دهنده اعتبار و کیفیت بالای محصولات و قطعات الکتریکی و برق سمیکرون به شمار می رود. کیفیت بسیار عالی و قیمت مناسبی که قطعات و محصولات تولیدی این شرکت دارند، فروش جهانی سمیکرون (semikron) بسیار افزایش پیدا کرده است. 

فروشگاه راد الکتریک یکی از توزیع کننده های رسمی محصولات سمیکرون (semikron) در بازار ایران است که تمامی قطعات الکتریکی هادی و نیمه هادی را همراه با کیفیت عالی و قیمت مناسب ارائه می دهد.

 

 

نمایندگی سمیکرون، Semikron-Company،نماینده سمیکرون

 

 

کاربرد محصولات سمیکرون

محصولات این شرکت با تولید قطعات مربوط به دستگاه های الکتریکی و برقی هادی و نیمه هادی می تواند در تمامی دستگاه های صنعتی، موتور و ژنراتور و صنعت خودرو سازی و … مورد استفاده قرار گیرد.

 • صنایع نفت و گاز و پتروشیمی
 • صنایع ذوب آهن
 • نوردهای فلزات و تولید فلزات نورد گرم و نورد سرد
 • ساخت و نگهداری کوره های القایی صنعتی
 • صنایع مربوط به پروفیل سازی
 • صنایع مربوط به آلومینیوم سازی
 • تولید محصولات صنعتی مختلف
 • تولید تابلوهای برقی و شارژی و همچنین تابلوهای اینورتری
 • تولید موتورها و ژنراتور های صنعتی
 • صنایع خودروسازی و…

انواع محصولات سمیکرون

نمایندگی سمیکرون دارای محصولات متنوعی است که از اصلی ترین قطعات الکتریکی و برق این شرکت سمیکرون (semikron) را می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

 • رله سمیکرون
 • IGBT سمیکرون
 • دیود سمیکرون
 • دوبل تریستور سمیکرون
 • رکتیفایر سمیکرون
 • آی جی بی تی درایور(IGBT Driver) ماژول دیود (Diode Modules)
 • تریستور سمیکرون (Thyristor/modules)
 • پل دیود سمیکرون (Bridge Rectifier Modules)

ماژول آی جی بی تی (IGBT Module)

IGBT یک قطعه ای پرکاربرد است که توسط شرکت سمیکرون تولید شده و طرفداران زیادی هم دارد. ماژول آی جی بی تی در حقیقت ترانزیستور های دو قطبی گیت ایزوله هستند که جزو قطعات نیمه هادی دسته بندی می شوند. این قطعه IGBT از 3 ترمینال مناسب جهت سوئیچ کردن سریع با حفظ راندمان بالا برخوردارند. معمولا از ماژول آی جی بی تی (IGBT) در دستگاه های الکترونیکی جهت پردازش امواج پراکنده پیچیده، تقویت سوئیچ کردن و موارد این چنینی به کار می رود.

ماژول تریستور/ دیود (Thyristor/Diode Modules)

این ماژول از سری محصولات شرکت سمیکرون است که در پکیج های SEMIPACK و SEMIPOINT و SEMITOP تولید می شوند. تکنولوژی تماسی این محصولات در انواع تماس فشاری، تماس لحیمی و bonded contact می باشد. استفاده از این محصولات در هندسه های ساده یا دوگانه برای کنترل فاز و رکتی فایر کاربرد دارد.

ماژول های یکسو کننده پل (Bridge Rectifier Modules)

این ماژول از لحاظ تعداد تقویت کننده ها در انواع و پکیج های مختلف تولید شده و دارای هندسه های تک فاز و سه فازی می باشد.

ماژول ماسفت MOSEFT

این سری محصولات سمیکرون در انواع نیم پل، H پل و تک سوئیچی در پکیج های مختلف تولید شده و فرایند سوئیچ را سریع تر و دقیق تر می کند.

ماژول قدرت هوشمند (IPM)

این نوع ماژول، ماژول آی جی بی تی (IGBT)، درایو دروازه ای و فناوری سرمایشی را به بهترین شکل ممکن در هم ترکیب می کنند. این نوع قطعات الکترونیکی در سری های SKiiP4 و SKiiP3 تولید می شوند که هر کدام یک از این سری ها دارای تنوع های زیادی می باشند.

مدل های سری SKiiP3 در ولتاژ های ۱۲۰۰ تا ۱۷۰۰ ولت و آمپراژ های مختلف از ۵۰۰ تا ۲۴۰۰ آمپر تولید می شوند. در حالی که سری SKiiP4 تا دمای اتصال ۱۷۵ درجه سانتی گراد گسترده شده اند و از ولتاژ های ۱۲۰۰ تا ۱۷۰۰ ولت و آمپراژ های متنوع ۱۸۰۰ تا ۳۶۰۰ آمپر شامل می شوند.

ذغال جوش

ذغال جوش نام قطعه ی دیگر برند سمیکرون است که با عنوان هسته های ایمپدر شناخته می شود. استفاده از ذغال جوش ها برای جوش دادن پروفیل ها و لوله ها کاربرد دارد. جوشکاری هایی که از ذغال جوش استفاده می کنند، در فرکانس های بالا انجام می شوند. ذغال جوش ها در اندازه و انواع مختلفی تولید می گردند که هر کدام از آنها کارایی های مخصوص به خود را دارند.

انواع خازن

خازن ها دارای انواع مختلفی هستند که شامل خازن دیسکی سرامیکی، خازن الکترولیتی، خازن های تانتالیوم و خازن های فیلم می باشند. استفاده از خازن ها عموما در دستگاه های مختلف صنعتی و برقی کاربرد دارد. هر کدام از خازن ها می توانند ظرفیت های ذخیره مختلفی داشته باشند، که با دو قسمت هادی محصور می شوند.

انکودر

انکودر ها را با عنوان رمزگذارها می شناسند که استفاده از آنها به منظور ارائه دادن بازخورد ها  استفاده می شود و معمولا در صنایع گوناگون و مختلف کاربرد دارد. انکودر ها می توانند با در نظر گرفتن چند مولفه خاص که شامل سرعت، جهت، موقعیت و تعداد می شوند، نوع حرکت را کنترل کند. پس از کنترل حرکت، انکودر آن را به سیگنال های الکتریکی مبدل می سازد. فناوری های مکانیکی، مغناطیسی، مقاومتی و نوری در انکودر ها یا رمزگذار ها وجود دارد که مورد استفاده قرار می گیرد.

اجزاء الکتریکی مجزا

اجزا الکتریکی مجزا مانند تراشه یا چیپ (Chip)، دیود (Diod) و تریستور (Thyristor) از دیگر تولیدات شرکت سمیکرون می باشد. دیود ها و تریستور های رکتی فایر برای ولتاژ ۱۶۰۰ ولت تنظیم شده اند که میزان نرخ جریانی معادل ۷۷۰ آمپر را پوشش می دهند. دیود های رکتی فایر های گردشی برای ژنراتور ها و دیود چرخ دنده ای در فیلد هایی نظیر جوشکاری کاربرد دارند. دیود های اپوکسی محوری عموما برای نصب PCB قابل استفاده می باشد. تریستور های تولید شده با برند سمیکرون (semikron) در انواع چرخ دنده ای جهت تقویت و مونتاژ فرآیندها و تجهیزات موجود هستند.

خرید محصولات سمیکرون

برای خرید محصولات شرکت آلمانی سمیکرون لازم است هم از کیفیت و اصل بودن کالا و هم از مناسب بودن قیمت پرداختی آن مطمئن شوید. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه راد الکتریک که یکی از توزیع کننده های رسمی محصولات سمیکرون (semikron) است، از اصل بودن کالا و مناسب بودن قیمت محصولات خود اطمینان حاصل نمائید. بازرگانی فنی مهندسی راد الکتریک یکی از برترین توزیع کننده و نمایندگی فروش پخش قطعات الکترونیکی سمیکرون (SEMIKRON ) آلمان در ایران می باشد. تمامی محصولات سمیکرون از طریق نمایندگی های فروش راد الکتریک در داخل بازار لاله زار (سمیکرون لاله زار) عرضه می گردد. جهت ارائه قیمت دوبل تریستور، رله، دیود، igbt، ترسیتور و سایر قطعات الکترونیکی دیگر با مجموعه راد الکتریک تماس حاصل نمائید. 

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم شما را با شرکت آلمانی سمیکرون و محصولات آن آشنا کنیم. همچنین برای خرید محصولات سمیکرون توجه به اصل بودن کالاها نیز یک امر لازم و ضروری به شمار می رود. برای اطمینان بیشتر از اصل بودن کالا بهتر است که با فروشگاه راد الکتریک تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمائید. در صورتی که هرگونه سوالی در زمینه قطعات الکتریکی هادی و نیمه هادی داشتید، می توانید با ما در میان گذاشته و با راهنمایی کارشناسان مجرب ما بتوانید قطعه ی مورد نظر خود را به درستی انتخاب و تهیه نمائید.