شرکت گلد استار کره

Goldstar-Gompany-Radelect

گلدستار الکترونیکس اوایل اکتبر 1958 در کشور کره جنوبی، توسط Koo In-Hwoi تاسیس گردید. گروه گلدستار مجموعه شرکت‌های چند ملیتی کره‌ای، متشکل از 80 شرکت، و بزرگترین مجموعه تجاری- صنعتی در زمینه الکترونیک می‏ باشد. که مقر آن در سئول بوده و شامل کسب و کارهای مربوط و فرعی زیادی است، بیشتر آن‏‌ها تحت برند گلدستار تجمع یافته‌اند و بزرگترین مجموعه کسب و کار در کره جنوبی محسوب می‌شوند.

این شرکت در مارس 1968 اولین شعبه خود را در خارج از کشور کره جنوبی، در شهر نیویورک، و در آگوست 1978 اولین نمایندگی فروش خود را در ایالات متحده آمریکا تأسیس نمود و از اوایل دهه هفتاد میلادی برای آمریکائی‌ها شروع به ساخت وسایل الکترونیکی نمود.

سیر تحولات: در سال 1978 با صادراتی بالغ بر 100 میلیون دلار مقام نخست را در صنعت الکترونیک و به دنبال این موفقیت در دسامبر 1991 با صادرات 2 میلیارد دلار، مقام نخست را در کره جنوبی کسب نمود. در 27 مارس 1995 با ارایه طرح چالش 2005، دومین تولد شرکت گلدستار الکترونیکس شکل گرفت.

در 24 آوریل 2006 Business Week در گزارش ویژه‌ای، رتبه 12 را از بین 100 شرکت برتر نوآور دنیا به شرکت گلدستار داده و همچنین در اوت سال 2006، این شرکت را به عنوان بیستمین مارک جهانی معرفی نمود.

محصولات شرکت‌های وابسته به گلدستار، بزرگترین نیروی محرکه اقتصادی کره جنوبی می‏باشند که رتبه پنجم صادرات این کشور را به خود اختصاص داده اند. درآمد این شرکت برابر 17 درصد تولید ناخالص داخلی کره جنوبی می باشد که در توسعه اقتصادی این کشور تاثیر بسزائی دارد.

این حقیقت بر هیچکس پوشیده نیست که گلدستار یکی از بزرگترین کمپانی‏های جهان است! که در حال حاضر در بیش از 100 کشور فعالیت دارد و دارای بیش از 82 هزار کارمند است که همه آنها برای پیشرفت این کمپانی تلاش می‏ کنند.