شرکت ای بی الکترونیک AB

4.5/5 - (4 امتیاز)

برند AB آلمان

AB یا ای بی الکترونیک یک برند شناخته شده در کشور آلمان است که در زمینه تولید قطعات الکترونیکی اعم از پتانسیومتر (پتانسیومتر خطی تک دور یا پتانسیومتر ولومی) و انواع مقاومت متغیر فعالیت دارد. پتانسیومتر (Potentiometer) به عنوان تقسیم کننده ولتاژ یا مقاومت متغیر در مدار استفاده می شود که با چرخاندن سر ولوم می توان مقدار مقاومت را تنظیم نمود. پتانسیومتر ها دارای انواع و مدل های مختلفی هستند که هر کدام از آن ها کاربرد خاص خود را دارد و می توان از آن ها در دستگاه ها و سیستم های مختلف مانند میزان صدا و سیگنال‌ های صوتی، میزان روشنایی، گرما، سرما و سرعت و … استفاده نمود. واحد اندازه گیری پتانسیومترر(Potentiometer) برحسب اهم است که مقدار مقاومت را نشان می دهد. میزان توان تحمل جریان در پتانسیومتر های ولومی برابر با 1 وات است که به ندرت برای کنترل توان زیاد استفاده می شوند. معمولا از پتانسیومتر های تک دور قرمز برند AB در صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی، ذوب، نورد، کوره القایی، مس، سیمان، فولاد، پروفیل سازی، آلومینیوم سازی، تولید کنندگان صنعتی مانند تابلو برق، درایو، سافت استارتر، رکتیفایر، کانورتر، ups، حمل و نقل ریلی و تولید کنند گان چاپ و بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پتانسیومتر شرکت AB یا TT Electonic آلمان

1. پتانسیومتر چرخشی یا گردان (Rotary Potentiometer)

از متداول ترین انواع پتانسیومتر است که مقدار مقاومت آن با حرکت زاویه‌ ای تغییر می کند که از رایج ترین کاربرد آن به عنوان دکمه کنترل صدا می باشد.

2. پتانسیومتر لگاریتمی (Logarithmic Potentiometer)

در پتانسیومتر های لگاریتمی، میزان مقاومت به صورت منحنی تغییر پیدا می کند و استفاده از این نوع پتانسیومترها به عنوان کنترل ولوم در تقویت کننده های قدرت صوتی کاربرد دارد.

3. رئوستا (Rheostat Potentiometer)

از پتانسیومتر و رئوستا برای کنترل جریان و کنترل ولتاژ استفاده می شوند. رئوستاها عموما با مقاومت های متغیر سیم‌ پیچی شده‌اند و در مقادیر توانی بالا و در کاربردهای جریان بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

محصولات برند AB آلمان (ای بی الکترونیک)

  • پتانسیومتر (ولوم ) تک دور قرمز 10 کیلو اهم AB آلمان مدل AB-10K-1W-L
  • پتانسیومتر (ولوم ) تک دور قرمز 1 کیلو اهم AB آلمان مدل AB-1K-1W-S
  • پتانسیومتر (ولوم ) تک دور قرمز 10 کیلو اهم AB آلمان مدل AB-10K-1W-S
  • پتانسیومتر (ولوم ) تک دور قرمز 15 کیلو اهم AB آلمان مدل WX118
  • پتانسیومتر (ولوم ) تک دور قرمز 20 کیلو اهم AB آلمان مدل WX118
  • پتانسیومتر (ولوم ) تک دور قرمز 2500 اهم AB آلمان مدل WX118
  • پتانسیومتر (ولوم ) تک دور قرمز 5 کیلو اهم AB آلمان مدل AB-5K-1W-S

قیمت و خرید محصولات شرکت AB آلمان

برای خرید محصولات برند AB (ای بی الکترونیک) یا TT Electonic بهتر است به شرکت فنی و مهندسی راد الکتریک که یکی از بزرگترین توزیع کننده پتانسیومتر های AB (ای بی الکترونیک ) یا TT Electonic در ایران می باشد، مراجعه نمائید. برای کسب اطلاع از قیمت پتانسیومتر تک دور یا ولوم تک دور قرمز برند AB تنها کافی است که با کارشناسان مجرب ما در بخش فروش تماس گرفته و راهنمایی و مشاوره بگیرید. در شرکت بازرگانی راد الکتریک پتانسیومتر های تک دور قرمز AB همراه با کیفیت بالا و قیمت مناسب و 100 درصد اورجینال به مشتریان ارائه می گردد.

کلام پایانی

پتانسیومتر یا ولوم تک دور قرمز شرکت ای بی الکترونیک (AB) آلمان در واقع نوعی مقاومت متغییری است که به صورت گردشی با چرخشی می توان مقدار مقاومت (اهم) را به صورت خطی تغییر داد. دراین مقاله سعی کردیم شما را در مورد پتانسیومتر و انواع و کاربرد آن آشنا کنیم. راد الکتریک یک توزیع کننده محصولات AB آلمان در بازار ایران است که در زمینه خرید، فروش انواع ولوم و پتانسیومتر تک دور قرمز 1 وات فعالیت دارد. از پتانسیومتر و یا ولوم ها می توان در مدارات مخابراتی، دستگاه های جوش و جلوگیری از لرزش در آمپلی فایرها، تنظیم سطح سیگنال آنالوگ مانند کنترل فرکانس در تجهیزات کنترل دور و … استفاده نمود.